Skocz do zawartości

Rumunia, Bulgaria 2003 - relacja


Marlew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ mam coś popieprzone w głowie to w zeszły czwartek skoczylem na 1 dzień do Bułgarii w celu jak to ładnie nazwałem, małego rekonesansu przed właściwym urlopem.

Ponieważ moje odczucia są jak najbardziej pozytywne :wink: :D :D to kilka informacji dla Was ponieważ w sirpniu wybieramy się tom z Mańkiem na dłużej:

- odległość- wawa-burgas - 1740 km - nie jest to najkrótsza trasa ale najlepsza

- ceny - paliwo wszędzie poza Węgrami tańsze (niewiele) niż u nas

-noclegi - w Rumunii - Transylwanii od 5 do 10 Euro (w pokoju z łazienką), w Bułgarii - 0d 10 - 20 Euro

-obiad w restauracji - 2-3 Euro w Rumunii, 3-6 w B.

-mandaty, łapówki - żadnych nie zapłaciłem!!! a wcale grzecznie nie jechałem

-bezpieczeństwo - 0 problemów,

-granice - 0 problemów 0 stania w kolejkach i najważniejsze - wszędzie 0 opłat dla motocyklistow (to był szok)

-Transylwania - jeszcze nie mogę znależć odpowiednich słów na opisanie tego raju dla motocyklistów - idealny asfalt i miliony zakrętasów w górę i w dół - 300 km

 

Bulgaria i Rumunia są pod pewnymi względami bardziej w Europie niż my - np. drogi czy WC na stacjach paliw.,

Inni motocykliści - Rumunia tylko w okolicy Bukaresztu - GSXR, R1, Burgmann - i to wszystko !!!

Bułgaria - tylko starzy Niemcy na BMW, i kilku a'la dresiarzy na przecinakach w klapkach i kąpielówkach

wszyscy lokalni się pozdrawiają i cieszą się przy tym jak dzieci :D

 

Jak by ktoś chciał b. szczegółowe info - np. trasa to walcie na priva lub dzwoncie

aha 4 dni w drodze = benzynka + hotele+ restauracje = 850 pln (najwiecej na benzyne)

pozdr

ps wracajac kupilem w Tokaju 5l wina w kanistrze :D - to też podniosło atrakcyjność wyjazdu[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak z walutą ?? Czy wystarczy euro' date=' czy wymieniać na lokalną ?

 

Zbycho

XJR1300[/quote']

 

Cześć,

w Bulgarii mają najłatwiej bo kiedyś zrobili denominację i w prowadzili stały parytet 1lewa = 1 DEM, ponieważ DEM juz nie ma teraz mają stały przelicznik do Euro 1 Euro = 1,95583 lewa, przez to wszędzie można płacić w Euro lub lewach i wychodzi na to samo (płacisz w Euro reszte dostajesz w Euro), poza tym nad morzem kupa bankomatów.

W Rumunii raczej wymieniać - ja wymieniłem na granicy w sumie 80 Euro i wystarczyło na chyba 5 tankowań 2 noclegi w hotelu i wyżywienie w knajpach (no i 2 butelki rewelacyjnego winka do domciu)

Na Węgrzech można wymieniać złotówki i to chyba najbardziej się opłaca.

Na Słowacji się nie zatrzymywałem :(

pozdr

PS Pamiętajcie - następna wyprawa do Bułgarii 14-24.08, chętnych zapraszamy[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...