Skocz do zawartości

Napisanie 'nieistniejacej' umowy z Niemcem :P


Soku11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dajcie się wpakować w taki biznes, bo jak podpiszecie jakas filcyjna umowe i sie okaze ze z moto cos jest nie tak albo odpukac bedziecie mieli wypadek na nim bo koles wam zloma sprzedal to wtedy mozecie go cmoknąć w ..... On umywa rączki od tego bo nigdzie nie figuruje jego nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!

Mam pewne zapytanie :D Kupilem motorek od jednego typa z PL. Motorek oczywiscie sprowadzony (Suzi DR350 '94). Mam do niego tylko brief i wymeldowanie :) Nie mam zadnej umowy... Slyszalem ze moge napisac umowe kupna sprzedazy z niemcem (oczywiscie 'na lewo') bo w urzedach tego nie sprawdzaja. Dane kolesia mam z briefu i wymeldowania. Potrzebuje tylko wzoru umowy oraz jak co powpisywac. Zastanawia mnie rowniez clo bo bede pewnie musial zaplacic. Jak zrobic by clo bylo znikome??? Myslalem nad wpisaniem w umowie ze motocykl jest niesprawny. Co po kolei robic by zarejestrowac ten motocykl po spisaniu 'falszywej' umowy?? POZDRO i z gory dziex za odp :)

 

P.S. Dopisywalem sie do innego tematu ale nikt mi nie odpowiedzial :)

 

Problem może być w momencie, gdy faktycznie niemiec wyrejestrował lub sprzedał na umowe komuś innemu ten motocykl. Z tego co słyszałem bardzo wyrywkowo sprawdzają w urzędach na kogo był wyrejestrowany sprzęt. Wtedy może okazać się kiszka. No i uważaj z datą, żeby nie okazało się że kupiłeś, zanim tamten wyrejestrował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie tutaj bo mam podobne pytanie :smile: a jak to jest z data wpisana na umowie a data wyrejestrowania w niemczech. Czy musi byc taka sama czy moze byc pozniejsza i jak tak to ile?Mam moto do zarejestrowania , w umowe brak daty, no i chciałbym zerejstrowac moto dopiero na wiosne. Mogłbym sobie wpsac np. 20 marzec 2007 a data wymeldowania była by 30 sierpien i byłby wsio ok :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie tutaj bo mam podobne pytanie :P a jak to jest z data wpisana na umowie a data wyrejestrowania w niemczech. Czy musi byc taka sama czy moze byc pozniejsza i jak tak to ile?Mam moto do zarejestrowania , w umowe brak daty, no i chciałbym zerejstrowac moto dopiero na wiosne. Mogłbym sobie wpsac np. 20 marzec 2007 a data wymeldowania była by 30 sierpien i byłby wsio ok :banghead:

 

nie wazne kiedy niemiec wymeldowal sprzeta.wazne ze wogule wymeldowal :cool:

data jest takze na 1szym przegladzie i ta z umowy musi byc wczesniejsza od tej z przegladu:biggrin:

a od daty sprowadzenia moto do kraju masz 5 dni na zlozenie papierow do urzedu celnego i oplacenie zwiazanych z tym kosztow[potrzebny jest 1 przeglad moto] :flesje:

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od daty sprowadzenia moto do kraju masz 5 dni na zlozenie papierow do urzedu celnego i oplacenie zwiazanych z tym kosztow[potrzebny jest 1 przeglad moto

jakich dokumentów? ja sam osobiscie nie sprowadzałem tego motocykla(z niemczech) tylko przez kolesia , no i on poinformował mnie ze mam 15 dni na zapłacenie zwolnienia z vatu(albo jakos tak :banghead: ) i 30 dni na rejestracje od daty wpisanej na umowie. Czy cos nie wiem co powinienem wiedziec? Nie bardzo mam teraz pieniadze na rejestracje a za oknem i tak juz sezon dobiega konca, wiec myslałem zeby odłożyc to do marca...

Edytowane przez japko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem jak ja zrobiłem....moto jest stare bo z 81 roku...wyrejestrowane w niemczech jeszcze zanim się urodziłem bo w sierpniu 84 roku (ja jestem z grudnia :icon_mrgreen: ) na umowie z niemcem miałem sierpnień roku 2005 przegląd pierwszy w maju tego roku....Vat-24 pod koniec września.... moto zaresterowałem 5 października i jest cool :) w przyszłym tygodniu ide po odbiór twardego dowodu i jak wszystko dobrze pójdzie cała rejestracja załatwiona :P

 

zatrem jak widzisz terminy raczej znaczenia nie mają :crossy:

 

Jak chcesz wiedzieć więcej szczegułów zapraszam na PW to powiem co i jak dkładnie było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...