Skocz do zawartości

GSX600F PROBLEM Z BIEGAMI


szymon470
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

problem 1. Przy przelaczniu z 1 na 2 mam glosny stukot, z 2 na 3 podobnie, pozostale biegi juz po cichu. Co to moze byc? Moze podciagnac linke od sprzegla??

problem 2. Jak mam naciagnac łancuch, kiedy jest on nierownomiernie wyciagniety??I co jest przyczyna takiego jego stanu?? Jezdze w miare spokojnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GSXFach generalnie biegi chodza glosno. Ma na to wplyw olej oraz technika zmiany biegow. Biegi powyzej jedynki powinno sie wrzucac tylko z lekkim wcisnieciem sprzegla - wtedy jest duzo ciszej. Glosny klik jest rowniez wtedy, gdy zmiana na wyzszy bieg nastepuje z wysokich obrotow. Powyzej 7tys klikniecie sie nasila.

 

Lancuch jest nierownomiernie rozciagniety, bo sie po prostu konczy - to normalne zjawisko. Nie ma co przesadzac z jego ciaglym naciaganiem i pamietac o systematycznym smarowaniu. Duzo zalezy tez od marki lancucha i zebatek.

 

Jak czytalem watek o przebiegach lancuchow to sie lekko zalamalem. Moj motocykl jest uzywany typowo cywilnie i turystycznie, a lancuch YBN przy przebiegu nieco ponad 10.000 km ma juz ponad polowe regulacji za soba. Jak dotrzyma do 15-18.000 km to bedzie dobrze... :)

Edytowane przez lukasz-aprilia

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GSXFach generalnie biegi chodza glosno. Ma na to wplyw olej oraz technika zmiany biegow. Biegi powyzej jedynki powinno sie wrzucac tylko z lekkim wcisnieciem sprzegla - wtedy jest duzo ciszej. Glosny klik jest rowniez wtedy, gdy zmiana na wyzszy bieg nastepuje z wysokich obrotow. Powyzej 7tys klikniecie sie nasila.

 

Lancuch jest nierownomiernie rozciagniety, bo sie po prostu konczy - to normalne zjawisko. Nie ma co przesadzac z jego ciaglym naciaganiem i pamietac o systematycznym smarowaniu. Duzo zalezy tez od marki lancucha i zebatek.

 

Jak czytalem watek o przebiegach lancuchow to sie lekko zalamalem. Moj motocykl jest uzywany typowo cywilnie i turystycznie, a lancuch YBN przy przebiegu nieco ponad 10.000 km ma juz ponad polowe regulacji za soba. Jak dotrzyma do 15-18.000 km to bedzie dobrze... :)

 

 

Bardzo dziekuje Lukasz za pomoc.

Z tym łancuchem to myslalem ze jeszcze duzo przed nim-podobno byl wymieniany, a na wskazniku naciagu mam dopiero polowe. To jest lancuch firmy -chyba RK-bo taka naklejka jest na wahaczu")

Wiesz moze gdzie moge kupic dobry i w miare tani lancuch wraz z zebatkami?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też 2 wchodziła głośno.

Lekarstwo: Zgrać odpowiednio obroty ze zmianą biegu. U mnie wygląda to tak że: Sprzęgło (zawsze zmieniam ze sprzęgłem) odpuszczam szybko gaz i od razu zapinam 2 i wchodzi bez problemu (przy dowolnych obrotach).

Niezłe odkrycie co ? :biggrin:

Parę eksperymentów i myśle, że Ci się uda.

 

Pozdrawiam

 

Florek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

 

Jesli chodzi o skrzynię biegów to jest miodzio (skrzynie Suzuki zą wg mnie najlepsze) - wszystkow zależy od techniki. Jak nie wierzysz to przejedź się jakąś Yamahą a zobaczysz co to znaczy głośne wrzucanie biegów!!!

 

 

Łańcuch - cóz jak napisał Adam, dobry kosztuje. Jak chcesz pojeździć sprzętem kilka sezonów to warto zainwestować: RK lub DID X-ringowy. Mój ostatni

 

mój ostatni RK, przy dbaniu o niego, wytrzymał 48 000 km, myślę że to niezły wynik

Edytowane przez W-max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z łańcuchami jest różnie ale najwazniejsze zeby dbać o niego to napewno wytrzyma długo

 

co do skrzyń suzuki to sie zgodze z toba W-max sa najlepsze gdyż sie prawie nie psują, duzo tez zalezy od techniki zmiany tych biegów

Edytowane przez Laska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...