Skocz do zawartości

POTRZEBNA KREW DLA ZIUTA (POZNAŃ) !!!


LUZIPOWER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Poznaniu od 7do 15 na ul. Marcelińskiej stacja krwiodastwa

 

Witaj LUZI,

 

Mam ABRh+, czy krew takiej grupy się przyda? Czy mogę oddać krew jeśli jestem palaczem? Gdzie w Wawie mogę to zrobić, lub kto może mi przynajmniej udzielić takiej informacji?

 

Pozdrawiam,

 

&REW.

 

GRUPA KRWI OBOJĘTNA On i tak dostanie inną ale litry muszą sie zgadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE I PANIE ZBIERZCIE SIE BO KREW JEST NAPRAWDE POTRZEBNA JUTRO KOLEJNA OPERACJA A JEGO STAN NIE JEST DOBRY

 

POMOC MOZEMY MU TYLKO ODDAJAC KREW

 

kto odda na nazwisko Juszczynski Łukasz -- dostaniecie karteczke takie zaswiadzczenie ze to dla niego i to zaswiadczenie trzeba dac rodzinie albo zostawic w stacji krwiodastwa wtedy ja albo brat Ziuta odbierzemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFORMACJE DLA KRWIODAWCÓW

Możesz oddać krew jeśli:

-masz skończone 18 lat i posiadasz dowód osobosty

-masz odpowiednią wagę ciała (powyżej 50 kg)

-nie chorowałeś na żółtaczkę

-w ciągu ostatnich 10 miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

 

Dawcami krwi nie moga zostać kobiety w ciąży i w okresie 6 miesięcy po porodzie, oraz okresie menstruacji i trzy dni po jej zakończeniu.

 

Organizm ludzki odtwarza bardzoo szybko białka osocza i komórki krwi. 450 ml krwi to tylko 8-9% ogólnej objętości krwi krążącej dorosłego człowieka.

 

NAleży PAMIĘTAĆ że:

- nie oddawać krwi na czczo

- unikac należy pożywienia zbyt bogatego w tłuszcze, zwłaszcza w godzinach poprzedzających oddawanie krwi (zjeść lekkie śniadanie lub obiad)

- nie spożywać alkoholu co najmniej 24 godz. przed oddaniem krwi.

 

Każdy dawca krwi może otrzymać wyniki badań, które zostały wykonane w Centrum Krwiodastwa tzn. hemoglobiny, grupa krwi z układu AB0 i czynnik Rh, transaminazy alaninowej (ALAT), antygenu HBs, przeciwciał: anty- HCV i anty -HIV, wyniki testu kiłowego.

 

Piszę to tylko tak żeby była jasność co i jak, może komuś się przudadzą takie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide jutro do roboty i na siódmą rano nie dam rady dojechac do szpitala a teraz jestem po jednym piwie ( dzwoniłem do szpitala i nie moge oddac ) ale dojadę i oddam jutro krew i g...wno mnie obchodzi czy się zgodzą na to w pracy, jeszcze tydzień temu z nim gadałem ( też mnie składali )i jescze pogadam. zmęczonych po oddaniu krwi przyjaciół ZIUTA zapraszam na kawę do bistro ROTI na dąbrowskiego.Karol. Bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFORMACJE DLA KRWIODAWCÓW

Możesz oddać krew jeśli:

-masz skończone 18 lat i posiadasz dowód osobosty

-masz odpowiednią wagę ciała (powyżej 50 kg)

-nie chorowałeś na żółtaczkę

-w ciągu ostatnich 10 miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

 

Dawcami krwi nie moga zostać kobiety w ciąży i w okresie 6 miesięcy po porodzie, oraz okresie menstruacji i trzy dni po jej zakończeniu.

 

Organizm ludzki odtwarza bardzoo szybko białka osocza i komórki krwi. 450 ml krwi to tylko 8-9% ogólnej objętości krwi krążącej dorosłego człowieka.

 

NAleży PAMIĘTAĆ że:

- nie oddawać krwi na czczo

- unikac należy pożywienia zbyt bogatego w tłuszcze, zwłaszcza w godzinach poprzedzających oddawanie krwi (zjeść lekkie śniadanie lub obiad)

- nie spożywać alkoholu co najmniej 24 godz. przed oddaniem krwi.

 

Każdy dawca krwi może otrzymać wyniki badań, które zostały wykonane w Centrum Krwiodastwa tzn. hemoglobiny, grupa krwi z układu AB0 i czynnik Rh, transaminazy alaninowej (ALAT), antygenu HBs, przeciwciał: anty- HCV i anty -HIV, wyniki testu kiłowego.

 

Piszę to tylko tak żeby była jasność co i jak, może komuś się przudadzą takie informacje.

 

Nie orientujesz sie czy jak oddawałem krew w piątek to jutro bede mógł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się dzieje, niestety ...

 

Na forumie zapodałem informację jako "firstpost", miejmy nadzieje, że dotrze do wielu z nas, widać ją w każdym dziale jako pierwszą, rozesłaliśmy też sporo esesmanów, Szkielety się zbierają i od rana będą atakować Marcelińską. Szczęście w nieszczęśiu, że minęło już 3 miesiące od naszej ostatniej akcji zbiorowego oddawania i wszyscy mogą już popuścić dla Małego po 0,5l

 

Wczoraj nie wyglądało to aż tak źle, ale dzisiaj po porannym telefonie ze szpitala, humor długo mi nie wróci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie orientujesz sie czy jak oddawałem krew w piątek to jutro bede mógł ?

 

nie możesz niestety oddać, bo musi minąć min 8 tyg :) Możesz natomiast poinformowac każdego kto może oddać krew i rozssyłac tę prośbę do innych :bigrazz:

 

Ja dostałem tę karteczkę dziś, a jutro postaram się o tej 7:00 przynieść na Marcelińską. Jak się rano nie wyrobię, to będę po 11 :crossy: :icon_eek:

 

Dam wam, albo zostawię w recepcji :buttrock:

Edytowane przez -=Mefisto=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...