Skocz do zawartości

Skrzynia biegów ural - stary typ


Puzel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Weż puszkę z olejem wsadż ten wałek z łożyskiem i grzej aż się będzie gotowac jakieś 15 min potem na gorąco wyjdzie jak z masła a ten pierścień ze skrzyni z tego wałeczkowego to przecinałem malutką tarczką od drymela

potem podgrzałem palnikiem butanowym i wypadł następnie montowałem na loktite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ok, mam już wszystkie części, zostało mi juz tylko składać (w końcu), i mam pytanie. Jak mocno ma być naciągnięta sprężyna rozrusznika?? Po nałożeniu tego napinacza sprężyny na wałek i sprężynę, to aby przykręcić go do tego dużego dekla przykręcanego do bloku musze naciągnąć go o niecałe ćwierć obrotu - rzecz jasna sprężyna napina się. No i gdy przykręciłem kopniak, to po naciśnięciu na niego coś słabo on odbija. Myslałem aby naciągnąć tą sprężyne o jeszcze pół obrotu tego naciągacza ale to jest hardkorowe, musi być chyba jakis patent bo sam chyba nie dam rady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezeli po tej cwiatrce kopniak nie odbija to niestety musisz krecic dalej. Oczywiscie przed calym kreceniem skrzynia musi byc cala poskladana (chodzi glownie o ten "grzybek" ze sprezyna pod skrzynia i zakrecony korek).

 

Sa nastepujace wyjscia:

 

1) masz jakas sprytna zabke i kumpla do pomocy. Wtedy Ty krecisz a kumpel zajmuje sie srubami, trzyma skrzynie itd.

 

2) Jezeli nie masz nic z punktu 1) (lacznie z kumplem pod reka - grzebiesz sam) to mozesz sobie dorobic przyrzadzik. Ja np poradzilem sobie w ten sposob:

 

http://img357.imageshack.us/my.php?image=skanuj0002wp4.jpg

 

Co do tych dwoch bolcow - to musi byc to troch twarde w przypadku otworkow o malej srednicy (aby sie nie pogielo). Ja zastosowalem iglice z koncowek wtryskiwaczy (akurat mialem pod reka) z zeszlifowanym ostrym koncem, a otworki w pokrywce sprezyny wykonalem nawiertakiem o srednicy 3mm. Jezeli bedziesz przylapywal spawarka bolczyki do tego plaskownika to najlepiej to wszystko razem zlozyc (przyrzad z pokrywka) - aby bolcow nie posciagalo podczas spawania.

 

3) Calkiem inne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprężyny rozrusznika, to wybrałem odpowiedź 3

W naciągaczu wywierciłem dodatkowy otworek gdzie wchodzi koniec sprężyny w opdpowiednim miejscu tak abym dał rade naciągnąć. Kopniak odbija dobrze

 

Sprzęt już został złożony, moim zdaniem jest git - jestem zadowolony. Dziękuje wszystkim za okazaną pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...