Skocz do zawartości

Tłok do Mito, otwory od zasysu paliwa się nie zgadzają


jokoko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem tłok do cagivy mito, ale otwory od zasysu paliwa są troche inne niz na cylindrze i starym tłoku. Co do tłoku wczesniejszego mam małe obawy ze był on nie orginalny wiec nie moge na 100 % porównać. Ale do cylindra jak wkladam to otwory na siebie nachodza ale sa zdecydowanie inne.

 

http://img.otomoto.pl/photos/original/M2/M...8/M204788_1.jpg

 

oto fotka tłoka ( ten po prawej na dole ) otwory na cylindrze ma on podobne jak te na tloku po prawej u góry. Czy to tak może być ? Nie bedzie dostawal za malo mieszanki ?

 

Zaznacze, że pierścienie odpowiednio pasuja do cylindra a tlok ma minimalny luz tak jaki powinien byc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kanały "delikatnie" sie różnią to nic strasznego. Natomiast jeśli różnice są zbyt duże to licz sie na pogorszenie osiągow a spalania wręcz przeciwnie. Będziesz musiał silnik bardziej kręcić z powodu braku osiągów i spalanie skoczy w góre. Jak kolega wyrzej napisał kanały zawsze można troche "stuningować". Ja nawet w swoim cylindrze 160ccm i tłoku poprawiałem kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za zozgrzebywanie tematu, ale chyba nie jest jeszcze tak stary.

Tłok, który pokazałeś nam na fotce jest firmy wossner, lub vertex. Nie chce mi się wierzyć, żeby takie firmy nie dopracowały kanałów w tłoku. Jeżeli założyłeś tłok, to bardzo proszę o opinię.

 

Mam takie pytanko: czy silnik do cagivy mito(7biegów) jest identyczny z silnikiem do cagivy frecci(7biegów). Głównie chodzi mi o cylinder i tłok. Mam mito, w którym wszystko się zepsuło(tłok, cylinder, wał) i mam zamiar kupić silnik od cagivy frecci, która ma zypnięty tłok. W polsce dostępne są tylko tłoki do mito.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Czasem taniej wychodzi kupno niekompoletnego silnika (z częściami które nam pasują) niż naprawa naszego silnika. Jeśli chodzi o te silniki cavigi to nie bardzo się na nich znam... Myśle że mogą być podobne aczkolwiek nie takie same. Np rotax 122, 123, 127. Niby odobne a jednak się różnią. Więc nie wiem jak jest w przypadku cavigi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...