Skocz do zawartości

Sprzęgło ETZ 251


Grzesiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cze...

Wywarzanie to nie taka prosta sprawa. Dla uzmysłowienia tego problemu przytoczę przykład wyważania wału korbowego np. Poloneza.

Do tego procesu używane są bardzo drogie wyważarki (cena takiej maszyny przekracza wiele razy cenę najlepszego Mercedesa) Wał kładzie się na obrotowych rolkach które obracają wałem jednocześnie te rolki są podłączone do czujników które rejestrują niewyważenie. Po krótkiej chwili wał się zatrzymuje i podjeżdża głowica z wiertłami które nawiercają przeciwwagi na tyle ile wynika to z wyliczeń maszyny. (układy elektroniczne maszyny określają kąt i głębokość nawierceń) Ponowna próba i jeśli jest OK. to koniec procesu.

Wywarzenie sprzęgła MZ przebiega w podobny sposób (tak myślę nie byłem nigdy na linii obróbki części)

powiem więcej jeśli wał korbowy byłby wyważany z założonym koszem sprzęgła razem na maszynie (może tak było robione w fabryce) to byłoby najlepsze rozwiązanie.

Nie słyszałem żeby ktoś z prywatnych osób miał taką maszynę w kraju.

Druga sprawa - maszyna taka jest robiona pod konkretną część jest to maszyna specjalistyczna Trzeba by dorobić jakiś specjalny czop na którym można by sprawdzać te sprzęgło MZ-tki

Myślę że trochę (w wielkim skrócie) wyjaśniłem ten problem

Na koniec porównanie: ile kosztuje wyważarka do kół, a uwierzcie choć podobnie działają to cenowo i technologicznie są nieporównywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...