Skocz do zawartości

Uszkodzenie pierścienia mocującego zawór ze spręzyną - zawór je*nął w tłok (GSXR750 89')


silencium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem pokręcić manetką jednemu bąkowi. Przekręcił maksymalnie w dół wprowadzając silnik na obroty rodem z bolidów Formuły 1. Zanim zdążyłem zareagować cos w silniku pier...o. Odpaliłem ponownie, usłyszałem jakieś stuki, z rury leciał dym i natychmiast wyłączyłem zapłon. Zdjąłem pokrywe od głowicy i zauważyłem, że jeden z zaworów wydechowych jest niżej o jakies 2 centymetry od popychacza. Zerwało się to mocowanie trzymające zawór ze sprężyną. Możliwe jest, że zawór uderzył w tłok i zrobił w nim dziurę? Tak powiedział mi przez telefon mechanik, przy okazji zasugerował, żebym już szukał innego silnika.

Może tylko zawór się pokrzywił? Obawiam się, że jeżeli zawór opadł tak nisko i nie podnosi się gdy pokręcę rozrusznikiem, to albo jest ta cholerna dziura w tłoku, albo kawałek zaworu wewnątrz cylindra się ułamał i go zmasakrował.

 

Ile kosztowałby silnik do GSXR 750 1989r (kocie oczy)? Jakie roczniki pasowały by do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor uderzyl w tlok i sie skrzywil, dlatego sie nie rusza, a czy zrobil dziure w tloku to zobaczysz po zdjeciu glowicy. Ja uwazam ze niekoniecznie, ale i tak gora silnika jest do roboty ( na oryginalnych czesciach ).

W zwiazku z kosztami radze przejrzec na Ebay i w polskich sklepach handlujacych uzywkami ceny silnika Bandita 1200 pierwszej generacji, lub GSXF 1100 - niezla zabawa jak wlozysz go do swego nadwozia.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...