Skocz do zawartości

Drag Star Vel Virago...


Lemon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:) Witaj Lemon polecam motocykl Cięzki , wtym roku zakupiłem Yamahę Drag Star 1100 a od 20 lat nie siedziałem na moto tak jak inni troche czau i jesteś połapany jak myślisz to nic Ci sie nie stanie .

Mały to za rok dwa znowu kłopot bo za mało mocy >powodzenia :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam wszystko na forum i nadal mam dylematy. Chcę kupić dla siebie pierwszy po bardzo długiej przerwie, prawdziwy motocykl. Piszecie, że jeśli kasa na to pozwala to brać z dużym silnikiem. Mam 186 cm. wzrostu i ok. 92 kg. wagi. Jestem zdecydowany kupić Viagrę 750 lub 1100 bądź Drag Star 1100. Co o tym myślicie? Czy nowicjusz da sobie radę z tymi maszynami? Którą z nich wybrać? A może zupełnie coś innego kupić?

Aha, chcę to sprowadzić z USA...

 

PS. Boże jak ja Wam wszystkim zazdroszczę, że już macie swoje cacka…

 

Wcześniej się nie odzywałem, ale teraz mam ochotę.

Bez wątpienia dasz sobie radę z Drag Starem 1100, ale widzę pewien problem.

Otóż jest on dla ciebie za mały... :)

Oczywiście nie mówię o silniku czy ciężarze, ale o odległości od siodła do podłóg i ziemi.

Na dragstarze naprawdę zajebiście wygląda np. moja żona, która ma 155 cm wzrostu i siedząc na siodle, nogi ma wyprostowane i obie stopy całą powierzchnią dotykają ziemi. :P

Ja też wyglądam nienajgorzej, choć mam 176 cm.

Przy twoich 186 będziesz wyglądał lipnie, a podejrzewam, że i komfort jazdy na tym ucierpi.

Są zatem trzy wyjścia. Może być tak, że - nie jesteś absolutnie przekonany, że twoim motocyklem ma być cruiser/chopper, wtedy zastanów się nad kupnem jakiegoś nakeda bądź turystyka np. XJR 1300, wygląd niezły, dobre osiągi, a i pieniądze nieprzesadne.

Jeżeli to na pewno ma być dragstar to, albo przesuniesz w jakiś sposób podłogi do przodu (ciężka sprawa, ale ewentualne obniżenie w zasadzie uniemożliwiłoby jazdę w zakrętach) albo dozbieraj trochę więcej kasy i kup np. Wildstara, który jest jednak troszkę większy.

Może też być tak, że nie posłuchasz tej mądrej rady i kupisz Draga. Wtedy, w jakiś czas po kupnie, na jakimś zlocie, wsiądziesz na większy motocykl, należący do jakiegoś kolegi i stwierdzisz, że faktycznie rady, które nieniejszym pojawiły się na forum, były bardzo sensowne :icon_mrgreen:... i sam będziesz sobie winien. :crossy:

 

Szacuneczek.

 

PS. Nową Yamahę XJR 1300 z 2006 roku można kupić już za 33.000 zł.

Edytowane przez Mikosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś się konkretnie odniósł do wzrostu. Też mam ten sam problem - mam podobne gabaryty co Lemon i też przymierzam się do zakupu podobnej maszyny, tylko cały czas nasuwa mi się pytanie, czy na dragu nie będę wyglądał podobnie śmiesznie jak na obecnej virago (żeby było jeszcze śmieszniej to dodam 250). Jeśli ktoś ma podobny wzrost i dosiada draga lub VT750, VN800, VZ800 czy VL800 to proszę o opinie jak z komfortem jazdy. Ostatnio widziałem na allegro fajną shadow VT750 z wysuniętymi podnóżkami i gostek pisał, że idealna dla ludzi o wzroście 180-190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak sie wyraze ..... pierdolicie Hipolicie !!! :bigrazz: :icon_razz: :icon_razz:

Ja mam draga 650 i mam 185 cm wzrostu i jest spoko.

Jak staje to nogi od razu na ziemie a jak tylko ruszam to bez problemu klade na podnozkach i sie wcale nie mecze. Kwestia gustu, wprawy, sam nie wiem czego :buttrock:

Przerobilerm swojego na solowke i smigam sam

Ja nie narzekam jest OK :)

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak sie wyraze ..... pierdolicie Hipolicie !!! :icon_razz: :icon_razz: :buttrock:

Ja mam draga 650 i mam 185 cm wzrostu i jest spoko.

Jak staje to nogi od razu na ziemie a jak tylko ruszam to bez problemu klade na podnozkach i sie wcale nie mecze. Kwestia gustu, wprawy, sam nie wiem czego :)

Przerobilerm swojego na solowke i smigam sam

Ja nie narzekam jest OK :eek:

 

Nie chodziło mi o męczenie z podnoszeniem nóg, a raczej o siedzenie "w kucki", z dość mocno ugiętymi nogami przy tym wzroście, bo wszak kolana są wyżej niż uda...

 

Idź i jeszcze raz się stuknij w ścianę, o tak: :)

:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra :P

Wlasnie tak ????

I nic !!!!

Nadal twierdze ze mi NIC nie przeszkadza w jezdzie Dragiem i jest spoko :biggrin:

 

Nigdzie nie napisałem, że każdemu to będzie przeszkadzać :)

powiedziałem jedynie, że wygląd jest "lipny" i że komfort jazdy może być nienajlepszy.

Jak widać zależy to od jeźdźca.

Inna rzecz, że miałem na myśli classica 1.1, być może custom jest pod tym względem trochę inny.

I może faktycznie jest spoko. :)

 

Buziaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze co ? 1100 moze byc mniejszy od 650 czy jak ??? :)

Bo ja kombinuje coby jak sprzedam tego mojego ( 650 ) kupic 1100

650 fajnie sie smiga, ale planuje w przyszlym roku jakies dluzsze trasy i mysle ze 1100 bedzie lepszy jesli chodzi o zapas mocy i predkosci przelotowe.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...