Skocz do zawartości

żywotność opony dunlop sport max


Rekomendowane odpowiedzi

Oj piranie piranie. Ale Ciebie i tak podziwiam cała piatka, fiu fiu, i moto tylko gratulować. A co do oponki to dziś kupiłem sobie na tył :biggrin: przód myslałem że dociągnie do końca sezonu, ale patrze a guma jakaś taka sparciała jakby popękana że mam strach, no i kolejny wydatek przód do faierblad'a (130/70/16) znaleźć toto to niezła sztuka, a ja potrzebuje na juz.

A co do pirani do mam 2 szt. obie samiczki :biggrin: i samca :biggrin:

Pozdro...

 

 

Zgadzam sie Viper, jeździsz szybko oponka szybko się kończy :) no ale jak tu wolno jeździć, nie da się :)

pozrdo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na D207 oszczędzając przejechałem 6tys

i przód i tył do wymiany (były nowe) tagrze jezeli pałował to bardzo możliwe że bez palenia gumy się obyło ...

pozdr

Żebym to wiedział wczoraj to bym nie kupił ( bo była okazyjna cena!!) znowu D 207 . W południe założyłem.

Tłumię agresora w sobie - jeżeli to możliwe? o zobaczymy w przyszłym roku. Czy będzie temat pt. Dunlopy D 207 są do d..y i burzą spokój w rodzinie :) ( słyszelibyście moją żonkę ) .

Opona w jej shadowce jak nowa chociaż ja też nią pomykam :biggrin: ( ale to przecież z innej bajki )

 

Ps Ostatecznie moto nie po to żeby sobie nie dać w kaszkę podmuchać, no nie?

Edytowane przez Nikodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XJR'ze Dunlop D-207 wytrzymał do normalnej wymiany tak z 7-8tys.km. przy extremalnym wykorzystaniu czyli do płócienka ponad 9tys.km. Jak była wymieniana ( na Łotwie ) to była cieńsza od rowerowej dętki ;) :icon_mrgreen: . Gumy nie palę bom centuś ale jeżdżę raczej szybko i ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Tak to była 207, kosztowny sezon !!! Jestem rozczarowany tymi oponami Temat do przemyślenia, pora na zmiany to tak być nie może....

 

 

Ale to wg mnie całkowicie błedne rozumowanie...! W zamian za krótką żywotność dostajesz doskonałe klejenie się, czytaj - duże bezpieczeństwo i - co dla mnie osobiście najistotniejsze - maksimum frajdy z jazdy. Tak TA AKURAT opona jest pomyślana.

 

Ja ostatnio zjechałem D207 w wersji GP w niecałe 3000 km. I co? I zajebiście. Zakładając ją wiedziałem, że nie wystarczy na długo, ale co moje na Torze, to moje.

 

Reasumując - osobiście polecam dobieranie opon do własnych planów dotyczących jazdy. Jeśli ktoś ma w planie turystykę, to niech odpuście sobie Dragony, Diabli, D209 czy M1 i niech kupi oponę turystyczną! A na ostrej jeździe w zakrętach nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie... To moje zdanie, stram się ludzi w Warsztacie przekonywać na podobne myślenie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wg mnie całkowicie błedne rozumowanie...! W zamian za krótką żywotność dostajesz doskonałe klejenie się, czytaj - duże bezpieczeństwo i - co dla mnie osobiście najistotniejsze - maksimum frajdy z jazdy. Tak TA AKURAT opona jest pomyślana.

 

A na ostrej jeździe w zakrętach nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie... To moje zdanie, stram się ludzi w Warsztacie przekonywać na podobne myślenie.

 

pzdr

 

Dzieliłem się odczuciem. W zasadzie chodziło mi o cenę i trwałość opony. Rozumiem że "coś za coś" ale chciałbym trochę więcej za tą cenę!!! Przecież jeżeli wytrzymuje tyle co wytrzymała 4 tysiące to niech ją nazwą " świetna opona jednosezonowa " Stosunek jakości do ceny mnie osobiście nie zadowala. Jestem w stanie zapłacić za jakość i zwykle tak postępuję ale niech ta jakość przekłada się również na trwałość. Tak więc czekam na sugestię "złotego środka"- bo chyba każdemu o to chodzi co nie?

Edytowane przez Nikodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem tez mam żonke a w tym sezonie drugi komplet założyłem

następnym razem kup PIRELLI DIABLO STRADA będziesz miał spok

na conajmniej 8-10tyś a do sportowej jazdy drogowej napewno wystarczy

pozdr

Mam takową w swojej Ceberce i polecam. Co prawda nie jest to sportowa opona , ale na nasze polskie drogi idealna. Po 6 kkm niewiele się zużyła i widać tylko lekką "kańciatość " wynikającą z mojej turystycznej jazdy. Przód trzyma idealnie, wielokrotnie zdarzyło mi się zahamować z piskiem, natomiast tył rewelacyjnie robi powerslide'a, z których ja nie jestem zadowolony. Mokra nawierzchnia = suchą nawierzchnią - czyli brak różnicy podczas jazdy. Dla mojego stylu jazdy w zupełności mi odpowiada. Poprzednie "Brigstone" były ....... lepiej nie będę wulgarny bo znów dostane ostrzeżenie od moralniaków.

Generalnie przyjmuje się że sportowe wytrzymują 6kkm, a sportowo turystyczne 10-12 kkm, a drewniane metzelery przeżywają nawet motocykl.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Tak więc czekam na sugestię "złotego środka"- bo chyba każdemu o to chodzi co nie?

 

No to masz - Pirelli Diablo Strada. Bardzo dobra, wytrzymała, klejąca się guma. Na Torze ucieka i szlag człowieka trafia, ale w normalnej jeździe powinna spełniać dla Ciebie funkcję złotego środka.

 

A to pojęcie cholernie względne, dla każdego jest inne. Dla mnie Strada nim nie jest na przykład. Z Pirelli jest nim Diablo Supercorsa SP2, na której zrobiłbyś może 4000 km i zaczął na nią klnąć, że już środka nie ma (na boki nie można narzekać, bo nawet nowa nie ma nacięć bocznych). No widzisz, ja nie klnę na nią, mogę dać jej buzi nawet :D Za te 4k km fantastycznej zabawy. To tylko kwestia oczekiwań :flesje: Oczywiste jest, że jak jadę w dłuższą trasę to albo dobijam torówkę, albo zakładam oponę turystyczną...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się Dominik nie zapomnij jak zobaczysz fajny winkiel, że już nie masz SP2 pod dupą :flesje:

 

Drewniane Metzelery hehe dobry tekst...

Jeśli hamujesz z piskiem gumy to wcale nie swiadczy o jakosci opony bo zamiast pisku powinieneś strzelić stoppie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...