Skocz do zawartości

motorower a autostrada


eszczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam 50 ktora bez problemu wyciska 70km/h ale musi to troche potrwac.

 

Ja bym sie nie pchal na autostrady dla wlasnego bezpieczenstwa i ze wzgledu na oszczednosc kasy.

 

Jesli wybieram sie w podróż 100-200km to najpierw biore mape,siadam przed neta patrze i szukam najlepszej drogi jaska moge sobie przejechac.

 

Przy okazji poogladam se widoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku gdy ma sie "motorower" który idzie 160km/h?? co wjeżdzam wtedy na własną odpowiedzialność?

 

Wtedy jedziesz motocyklem, którym możesz się poruszać po autostradzie. Ale zakłądając że masz karte motorowerową/dowód osobisty nie masz uprawnień do kierowania tym pojazdem. Za takie wykroczenie grozi 500zł i odroczka prawka :crossy:

 

Ja tam olewam ten zakaz.. jadąc na działke zawsze przejdżam parokiometrowy odcinek autostrady, i jeszcze nigdy mnie nie spotkały nieprzyjmnści z tego powodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125/50 , 50 na papierze , a 125 w rzeczywistości.

Zobacz na allegro, troche tego jest.

 

Tyle że jest to niezgodne z prawem i w rzeczywistości nie jest to motorower. a jak wiadomo w Polsce jak masz plecy to wszystko mozna zrobic. ostatnio byla Aprilia RS250 zarejestrowana na 50 ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest znak zakazu wjazdu dla motorowerów to nie ma nad czym myślec tylko niema wjazdu i koniec. Jeżeli będziecie mieć drogę jednokierunkową i odpowiedni znak, to też będziecie myśleć czy można jechać pod prąd ? Zresztą nikt niepatrzy w dowód rejestracyjny... Ale jeżeli odrazu widać że to motorower np. jakiś komar, simson albo skuter to nawet patrzeć w dowodzik nietrzeba będzie :)

Edytowane przez Z3US
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...