Skocz do zawartości

BMW 1150 czy 1200 GS?


Gość filip1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdziłem za kolegą z takim tłumikiem i trójnikiem,jest ok.Nie tak jak niektóre tłumiki które są dosyc uciążliwe dla jadących z tyłu i osób postronnych...Jest odczuwalny wzrost mocy i momentu obrotowego,nie jestem w stanie okreslic jak duży ,Turatech podaje że około 5 KM.Porównywałem z oryginalnym GSem,znajomy potwierdza ze czuc róznicę.Moment obrotowy również się poprawił.często czuję że podczas ruszania przód wędruje w górę,czego nie było na katalizatorze.

Szybe mam oryginalną,nie jest żle.

Pozdrawiam

Jaro

 

Dziekuję istotne sprawy znam. szkoda że nie dam rady pojechać w tym roku w Bieszczady.

Pozdrawiam do zobaczenia

napewno kupię GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję istotne sprawy znam. szkoda że nie dam rady pojechać w tym roku w Bieszczady.

Pozdrawiam do zobaczenia

napewno kupię GS

Nigdy nie mów na pewno...

Ale wybór jest słuszny.Ten lub podobne turystyczne enduro,to wg mnie jedyne motocykle na których da się jeżdzic w naszym ''pieknym Kraju''....

Pozdrawiam,życząc udanego zakupu!

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czytałem całe forum boxera, rozmawiałem z czlowiekiem który jeździl obydwoma i podobno różnica w wadze jest 25 kg i czuć ją wyraźnie.

Z jednej strony staryjest sprawdzony nowy ma podobno jeszcze problemy.

Co do prowadzenia to nowy adventure na szosówkach nieźle daje sobie rade w mieście (sprawdziłem)

Nie jexdzilem 1150 a szkoda.

 

Mam GS'a 1200 juz 2 lata i przyznam ze nie miałem dotąd żadnych problemów z elektroniką, a poza tym to w nowym nie ma jej aż tak dużo więcej.

Adventure jest ok, ale mało nadaje się do codziennej eksploatacji w mieście, jest szeroki na wysokości lusterek samochodowych i ciężko się przeciskać w korkach, ale jeśli już wydostaniemy się poza miasto to jest rewelacja.

Co do kupna polecam 1200 bo nowszy, lżejszy, ładniejszych (choć to rzecz względna).

W trakcie kupna zwróć uwagę na ramę, jest GS'ie bardzo miękka i często nawet po lekkim dzwonie się krzywi.

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze kolega skorzysta z Twojej rady przy zakupie :eek:

 

PS. Ta slabowitosc ramy to w jakim konkretnie modelu ? Sporo sie spotyka pogietych przednich zawieszen, polamanych wachaczy, ale z rama ?

 

PS.2 Ostatnio slyszalem opinie jedego usera r12r ... ponoc kilka razy zmieniali mu oprogramowanie w jednostce silnika bo drgania byly bardzo duze i slaby dol mial.

 

PS.3 Elektorniki moze nie ma za duzo na pierwszy rzut oka - wlasnie dlatego sie wprowadza instalacje CAN, aby zminimalizowac ilosc podzespolow, przewodow itp. Problemem jest tylko zdiagnozowanie tego bez komputera oraz wszelkiego rodzaju samowolne tworzenie.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

PS. Ta slabowitosc ramy to w jakim konkretnie modelu ? Sporo sie spotyka pogietych przednich zawieszen, polamanych wachaczy, ale z rama ?

 

PS.3 Elektorniki moze nie ma za duzo na pierwszy rzut oka - wlasnie dlatego sie wprowadza instalacje CAN, aby zminimalizowac ilosc podzespolow, przewodow itp. Problemem jest tylko zdiagnozowanie tego bez komputera oraz wszelkiego rodzaju samowolne tworzenie.

 

Chodzi o ramę w GS 1200 czyli dokładnie o stalowe rurki które trzymają górną półkę i do których przyspawana jest tabliczka z numerem VIN. Często nawet po lekkim uderzeniu lagi ją wyginają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...