Skocz do zawartości

Dozwonik czy Mieszanka ?


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miesza Sie w gaźniku albo przewod paliwowy z ojejowym jest jakos połaczony

 

Nie w RD. U mnie paliwo spływa z lewej strony do komory pływakowej a olej leci z prawej odrazu na dysze i tak na zdrowy rozsądek wychodzi że paliwo leci całą szerokością a olej jest w większości z prawej strony bo jest bardziej gęsty od paliwa i nie rozprowadza się tak dobrze.

 

Ale to tylko teoria a mnie praktyczne podejście interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to ma sie mieszać zeby wysmarować silnik!

 

Przeciez podczas spalania mieszanki to nie ma az tak duzego wplywu. Mieszanka sie spala a olej podczas 'wybuchu' osadza sie na sciankach komory smarujac ja tym samym. Nie widze tutaj istotnego wplywu dobrego zmieszania sie benzyny z olejem...

 

Jesli chodzi o mieszanie w baku to odbywa sie to tylko po to, zeby olej byl w calym paliwie, zeby silnik nie chodzil tylko na benzynce...

 

Takie moje zdanie. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem olej za 10 zł, wlałem do dozownika i po kilkudziesięciu km silnik sie zatarł :notworthy:

 

Od tego czasu tylko Castrol 2T do dozownika i czasami do baku chlusne lekko.

 

Niech sie cieszy olejem bo nie stać mnie na kolejne naprawy :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mieszanka bedzie lepsza od dosownika bo:

-Masz pełna kontrole nad składem mieszanki paliwo/olej

-Nie ma co sie popsuc

-Mieszanka jest zawsze idealnie wymieszana

jedynym minusem mieszanki jest to ze trzeba ja robic ale to tylko problem leniuchów

:buttrock: mieszanka rullez :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olorol za duzo oleum tez nie wychodzi na zdrowie silnikowi :icon_razz:

Będą powstawały kosmiczne ilości nagaru i silnik bedzie zamulony i strasznie dymił!!

Jak wyglada zaleznosc ilosci oleju do temperatury spalania mieszanki ktos wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez podczas spalania mieszanki to nie ma az tak duzego wplywu. Mieszanka sie spala a olej podczas 'wybuchu' osadza sie na sciankach komory smarujac ja tym samym. Nie widze tutaj istotnego wplywu dobrego zmieszania sie benzyny z olejem...

 

Jesli chodzi o mieszanie w baku to odbywa sie to tylko po to, zeby olej byl w calym paliwie, zeby silnik nie chodzil tylko na benzynce...

 

Takie moje zdanie. POZDRO

To nie tak do konca,mieszanka nie wpada tylko po to zeby wybuchla,z gaznika wpada do cylindra gdzie przez kanaly leci do skrzyni korbowej i spowrotem do cylindra gdzie wybucha - po to sa te kanaly w 2 suwach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak do konca,mieszanka nie wpada tylko po to zeby wybuchla,z gaznika wpada do cylindra gdzie przez kanaly leci do skrzyni korbowej i spowrotem do cylindra gdzie wybucha - po to sa te kanaly w 2 suwach :icon_evil:

 

No rzeczywiscie zapomnialem o tym, ze i skrzynia korbowa wymaga rowniez troche oleju. Jednak sadze ze to mieszanie odbywa sie w wystarczajacym stopniu, by dobrze smarowalo silnik. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak , ale chodzi oto ze dozownik wyrabia sie z biegiem czasu i moze trafic nam sie niemila przygoda

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...