Skocz do zawartości

Chwile po kupieniu - rozleciało sie :(


milek_sz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, gdybym to ja sam wymyslil...

 

Zacytuje madrzejszych ode mie :bigrazz: :

Moim zdaniem uklad konsument-konsument jest wykluczony. Przez umowe z konsumentem nalezy traktowac taki stosunek, w ktorym jedna strona zajmuje sie zawodowo (a wiec nie koniecznie przedsiebiorca) sprzedaza/swiadczeniem uslug. W innym wypadku nie byloby potrzeby wprowadzania osobnej ochrony konsumenta.

od jutra Kleto, tak więc riposta w poniedziałek :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zgodzę się że definicje konsumenta wyczerpuje osoba która zawiera umowę z drugą osoba fizyczną. W literaturze pojawiają się co prawda głosy przeciwne, są to jednak odosobnione pprzypadki(naprzykład pogląd taki wysunałe kiedyś na łamach "radcy prawnego" Katarzyna Sobczyk-to jedyny znany mi przypadek). Wszystkie te teorie są obalane przez wybitnych znawców prawa konsumenckiego(bo śmiało już możemy mówić o takiej dziedzinie). Odsyłam w tej kwestii do opracowań Pani prof. Zabłockiej a zwłaszcza "Europejskie Prawo Umów Konsumenckich". Przede wszystkim należy uświadomić sobie że rozwój ustawodawstwa pro-konsumenckiego zawsze był podyktowany ochroną słabszej strony stosunku zobowiązaniowego. Nie jest pożądana z punktu widzenia prawa cywilnego tak szeroko idąca ochrona osób fizycznych zawierających umowę, gdyż prowadzi do znaczącego osłabienia węzła umownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...