Skocz do zawartości

tlok yamaha yz 125


mati27d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czy mówisz o tłoku z pierścieniem czy bez.

Jeżeli o samym tłoku to u mnie przy luzie montażowym 0,05mm tłok ma minimalny luz, ale z pierścieniem już nie.

no tak niby ma być ;) z pierścieniam tłok wsadzony od góry do cylindra (wyjętego oczywiście- trzymanego w rekach) powinien płynnie i powolutku zsunąć sie na dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja jak i już wsadzilem tłok do cylindra i jak go od góry palcem poruszałem to dało sie wyczuc mały luz, ale chyba tak ma byc, bo inaczej by sie zatarł, tylko że myslałem że takiego luzu to nie powinno sie wyczuc.

 

Ja kupiłem tłok wiseco kuty do 125 za 330zł.

www.seba-motor.pl

Edytowane przez endurowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja jak i już wsadzilem tłok do cylindra i jak go od góry palcem poruszałem to dało sie wyczuc mały luz.

 

 

Witam, też jestem posiadaczem exc 125 tylko, że z 2000 roku i obecnie czekam na uszczelki pod głowicę - bo zrobiły się nieszczelności.

Nie wiem dokładnie jaki mam włożony tłok, ale też mam wyczuwalny mały luz - ale tłok u mnie nie jest nowy, wiec może ktoś się jeszcze wypowie ?

Powiedz mi czy ten tłok kupiłeś dwu pierścieniowy ?

Edytowane przez Wo09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też jestem posiadaczem exc 125 tylko, że z 2000 roku i obecnie czekam na uszczelki pod głowicę - bo zrobiły się nieszczelności.

Nie wiem dokładnie jaki mam włożony tłok, ale też mam wyczuwalny mały luz - ale tłok u mnie nie jest nowy, wiec może ktoś się jeszcze wypowie ?

Powiedz mi czy ten tłok kupiłeś dwu pierścieniowy ?

 

Nie, kupiłem z jednym pierścieniem, bo starsze exc miały z jednym.

Edytowane przez endurowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym luzem to juz tak smiesznie jest :bigrazz: bo ja teraz jak mam zurzyty tłok to jak sciągne wydech i wsadze palucha do cylindra, połoze na tłoku i poruszam to wydaje sie jak by luz był z 1mm tym czasem po rozebraniu zdjęciu cylindra (nadal ten sam wyczuwalny luz) okazało sie po pomiarach ze luz tak naprawde był 0.07 czyli "siedem setek". Wiec sie tyl luzem tak nie przejmujcie dopuki nie zmierzycie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...