Skocz do zawartości

S51 tuning na 70ccm


audioterrorysta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to fakt, ale zobacz żże nawet w wyczynowcach ( co poniektórych) montują zwykłe magneta i wkręcają sie na obroty błyskawicznie... Wiem że wirnik jest dużo lepszy od magneta ale cóż... Przecież nie wsadze do simaka wirnika:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MAM NOWY POMYSŁ.

mianowicie zmianę całego silnika, na taki od WSK, WFM albo MZ. 125ccm, a rama od simsona 50ccm. Czy to ma sens, czy ktoś to robił??

 

Teraz tak, jak to jest z mocowaniami napędu, wątpie żeby były takie same, a więc czy da sie je dorobić?? Czy rsamę trzeba będzie wzmocnić??

Z czym mogą być problemy, czego nie przewidziałem??

 

Na koniec, jak duże jest ryzyko, zweryfikowania pojazdu przez policje. Czy kapna sie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysl aby wsadzic silnik od wsk albo wfm(prawie takei same silniki) poniewaz sa ciezsze od silnika simsona i wcale nie maja duzo wiecej mocy jak nie mniej nastepna wada silnikow wski sa tylko 3 biegi przy 125 ccm a simek ma 4. Nad silnikiem mz mozna sie juz zastanowic ale jest chyba ciezszy od silnika wsk czyli jeszcze gorzej dla tak salbej konstrukcji jak rama od simka. Jezeli chcesz zamontowac taki silnik musisz wzmocnic rame bo i naczej pojdzie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, silnik od wski 3 ma mniejszą moc od simsona, nie wiedziałem.

Moc jest dwa razy większa, moment też, a przy okazji da się jeszcze z niego dużo osiągnąć. Silnik wski 3 waży 22kg, a simsona 15kg.

Audioterrorysta napewno będziesz musiał pospawać mocowanie silnika, bo to jest napewno inne ale rama powinna wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik od wski3 mocny??? Hahaha. 8KM to dużo??? z simaka tyle wyciągniesz nie mocując sie za bardzo. Moment to fakt ale myśle ze nie opłaca sie tego robić. Jak każdy wie silniki od wiesiek są bardzo zawodne w przeciwieństwie do simaka. Ja kiedyś chciałem z kolegą wsadzić silnik rotax 123 do simaka. Ale jakoś brakło czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywicie wsk nie, bo będzie jak z jawą, dzień jezdzisz tylew samo naprawiasz. POzatym już wiedzę że tam bedę miał tydzień spawania. dziekuję za to.

Ale silnik od mz 125 ma 12KM, 150 ma 14KM. Vmax sima 120-130km/h. Słyszałem że ma nawet te same mocowania (rozstaw otworow) co simson. I nie ma tych mocowań od przodu pod cylem Słyszałem takze ze mogą nie wejść kartery (z powodu szerokości chyba, ale to tylko moja teoria). Gadałem na gg z jednym Forumowiczem, doradził mi zrobić wzmocinenie jak w wsk, na foto. Czy tak??

image02jm9.th.jpg

A może simson ma gdzies indziej słabość swoejej ramy, bo przecież w mz nie ma wzmacnienia.

 

Do tego zmaina kół albo samych hebli (może samego przedniego).

 

Jeszcze zębatki łańcucha napedowego i sama długość tego łancucha są inne?? Rozstaw zębów zebatki, taki sam??

Edytowane przez audioterrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni hebel może właśnie od mz. Tarcza oczywiście. Moim zdaniem taki silnik właśnie może okazać sie zbyt duży w szerokość (karetery) żeby wszedł w rame simaka. Trzeba by wyciąć co nie co i da rade. Jeśli chodzi o rame simaka to jest ona dość dziwna... Jest troche ramy samonośnej jest też troche zwykłego stelażu... Wzmocnienia na pewno by sie przydały tylko gdzie to już na prawde nie wiem... Łańcuch i zębatki od mz ponieważ jest dostosowany do takiej mocy. Nie wiem czy będzie pasował na zębatki sima ale wątpie... Więc trzeba też przerobić tylnie koło żeby wsadzić zębatke od mzty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...