Skocz do zawartości

Praktyka Po jakim czasie kombinowac???


Zygzak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ta, no zdecydowanie leca bardziej na czarne bety , hehe, niż na jedno koło.

 

Próbuj jak będziesz mieć już wyczuty motocykl. jeśli próbuje, to robie to dla swojej satysfakcji, nie robie tego dla nikogo tylko dla siebie, po prostu mi sie to podoba i choć mi narazie nie wychodzi, to jest zastrzyk adrenalinki i to jest fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio z tym kombinowaniem to jest różnie... ja jak zacząłem kombinowac to bym się wywalił i jakos mi sie odechciało.... a zresztą szkoda mi sprzętu tak cięzko wypracowanego , przydał by sie drugi taki do nauki :biggrin: ale kogo na to stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co jeździć na tylnym kole?

 

Masz dwa - jeździj na dwóch...

 

popieram :biggrin:

 

dajesz sobie na 1 1 w rowerze odchylasz się do tyłu (lekko szarpniesz kierownice) i jedziesz :biggrin:

Trudniej jest utrzymać równowage :biggrin:

 

pozdr.

 

rowerem do jazdy na kole najlepsze jest 1/4, a postawić na kole można na każdej przerzutce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z motocyklem jest trochę inna sprawa. Masz więcej mocy niż we własnych nogach. Zakres użytecznych obrotów silnika/nóg jest inna :biggrin:. Jak masz 120KM w motocyklu, który nie ma geometrii jak z czopera to postawisz na gumę bez problemu, podejrzewam nawet, że z samego gazu. Proste. Rocket 3 i GL1800 ida na gumę.

 

Trzeba przyjąć, że koła motocykla, czyli masa wirująca, są o wiele cięższe niż w rowerze. Wirująca masa powoduje moment prostujący, którego wartość rośnie wraz z prędkością obrotową.

 

Zastosuj countersteering jadąc rowerem i motocyklem, przy tej samej prędkości. Zauważysz o co chodzi.

 

Upraszczając - im szybciej się na jednym kole jedzie, tym trudniej jest stracić równowagę.

 

No chyba, że zarówno na rowerze jaki i na motocyklu jesteś w stanie poruszać się na tylnym kole w tak zwanej równowadze chwiejnej. Wtedy teoretycznie motocyklem zajedziesz tyle na ile pozwoli ci ilość paliwa w baku, a na rowerze aż do śmierci z głodu/odwodnienia :biggrin:

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, nie powiem. Okazało się że pewna część naszych kolegów dosiada moto w celach prokracyjnych - znaczy żeby wyrywać laski.

Ja sobie pooglądałem filmiki - wejdźciw na www.youtube.com i wpiszcie do wyszukiwarki moto crash albo moto accident i zobaczycie ilu domorosłych jeźdźców pozbyło się sprzęta. Jak masz zbędne xxxxxxxxxxxxx złotych na łańcuchy, zębatki, sprzęgła i łożyska do główki, to szalej.

 

Z drugiej strony, panowie, każdemu co go kręci. Byle chłopaki nie uczyli się na drogach publicznych, bo to jest po prostu niebezpieczne dla innych. Jak mają szmal i chęć to proszę bardzo!

 

A może ktoś z nich dojdzie do tego? (jak było to sorry, jak nie widziałeś to zobacz)

 

http://www.bestofgooglevideo.com/video.php?video=232

http://video.google.pl/videoplay?docid=-85...&q=ducati+stunt

 

NIECH CHŁOPAKI JEŻDŻĄ, byle w bezpiecznych miejscach, bez ruchu ulicznego.

 

Pozdro!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rowerku moge sporo przejechać, tylko po jakimś czasie łapska bolą, tak samo ze skuterem też mogłem większy kawałek przejechać tylko tak niezgrabnie bo z nogami przy ziemi... na wiosne będzie jakiś większy motorek to teżtrzeba sie będzie podstaw nauczyć..

 

''Upraszczając - im szybciej się na jednym kole jedzie, tym trudniej jest stracić równowagę.''

 

zgadzam sie, tylko im szybciej jedziesz to trzeba uważać żeby do tyłu sie nie wyj**ać :biggrin: hampel musi być pod ręką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym jeszcze dodał (w dziale technicznym tematu) że długie/częste jeżdzenie w pozycji bardziej poziomej niż pionowej to silnikowi nie służy. Chodzi o obieg oleju. Ale zakładamy że jak ktoś zawzięty stuntowiec to sobie to wkalkulował w koszta przyjemności..... :biggrin:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przekalkulowalem juz i pierwsze co zrobię przed swirowaniem to AC wykupię i crashpady pozakładam na moto i siebie :biggrin:

 

A swoją drogą spojzalem w powyzsze linki i stwierdzam jednogłośnie, że ci ludzie to na motorach chyba nawet płatki z mlekiem podczs jazdy potrafili by zassać bez rozlania . Genialna jazda ! ! !

Edytowane przez Zygzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I motocykl zmień, bo ZZR600 sie w ogóle nie nadaje...

 

 

A to niby czemu zzr się nie nadaje? Widzialem kolesi na 250cm3 albo na glupich motorynach dawali radę! Wiem ze zzr to nie scigacz ale chyba mozna nim powygłupiac się PS z gazu go napewno nie postawię ale ze sprzęgła siur. WIęc o co kaman? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...