Skocz do zawartości

Yamaha DT 80


Gang555ter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj oglądałem Yamahe DT 80, w dowodzie jest wpisany 78' rok, a koleś uważa, że to 86' - mniejsza o to. Oglądałem ją wczoraj i motorek fajny, zadbany. Czarna perła świeżo pomalowane, nowe obicie siedzenia to jeżeli chodzi o wygląd. Co do stanu technicznego to sprzęgło ciągnie prawie nieodczuwalnie, koleś mówił, że tarcze są nowe i to jest kwestia regulacji (możliwe, że samą linką da się to załatwić). Motorek ma niesprawne oświetlenie licznika + tylne światło + przerywacz od kierunków. Kickstarter ma zupełny luz, ale spręzyna dobrze odbija, pewnie brakuje jakiejś zębatki. Dodaje mi wał w idealnym stanie + trochę innych części. Jedynie mam zastrzeżenie co do pracy tego motoru - na niskich obrotach po prostu muli, jeżeli jest na dotarciu, a z tego co koleś mówił i mi pokazywał (zatarte tłoki) to jest, ma 150km po remoncie. Silnik suchy. To jest wersja starsza, tzn. 5 biegów, powietrzak, brak tarczy. Motorek jest zarejstrowany na 50 jednak na poprzedniego właściciela, OC niedawno wygasło, ciągłość umów jest, mam nadzieję, że nie będzie problemu z przerejstrowaniem. Cena 1600zł + dowóz za free, bo OC jest nieopłacone. Myślicie, że warto go wziąć? Na co jeszcze zwrócić uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem Yamahe DT 80, w dowodzie jest wpisany 78' rok, a koleś uważa, że to 86' - mniejsza o to. Oglądałem ją wczoraj i motorek fajny, zadbany. Czarna perła świeżo pomalowane, nowe obicie siedzenia to jeżeli chodzi o wygląd. Co do stanu technicznego to sprzęgło ciągnie prawie nieodczuwalnie, koleś mówił, że tarcze są nowe i to jest kwestia regulacji (możliwe, że samą linką da się to załatwić). Motorek ma niesprawne oświetlenie licznika + tylne światło + przerywacz od kierunków. Kickstarter ma zupełny luz, ale spręzyna dobrze odbija, pewnie brakuje jakiejś zębatki. Dodaje mi wał w idealnym stanie + trochę innych części. Jedynie mam zastrzeżenie co do pracy tego motoru - na niskich obrotach po prostu muli, jeżeli jest na dotarciu, a z tego co koleś mówił i mi pokazywał (zatarte tłoki) to jest, ma 150km po remoncie. Silnik suchy. To jest wersja starsza, tzn. 5 biegów, powietrzak, brak tarczy. Motorek jest zarejstrowany na 50 jednak na poprzedniego właściciela, OC niedawno wygasło, ciągłość umów jest, mam nadzieję, że nie będzie problemu z przerejstrowaniem. Cena 1600zł + dowóz za free, bo OC jest nieopłacone. Myślicie, że warto go wziąć? Na co jeszcze zwrócić uwage?

 

Myśle, że cena nie jest wygórowana, jednak z tym kopnikiem może być problem, najprawdopodobniej trzeba bedzie rozpołowć silnik, z rej. raczej nie bedzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te czary i musze powiedzieć że nie jest to taki słaby rumaczek jak może sie wydawać po szlifie potrafi iść 130 (ja miałem 6 biegową) ta myśle będzie troche wolniejsza

 

Co do muenia to może być też gażnik... jednak nie jest to duży problem

 

ale jeśli chjodzi o kopniak to jest kłopot bo troche trzeba sie namęczyć a częsci do tego typu napraw spotkałem tylko używane .... :)

Yamaha MT 03 ----> Suzuki GSXR 750 k6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miałem te czary i musze powiedzieć że nie jest to taki słaby rumaczek jak może sie wydawać po szlifie potrafi iść 130 "

 

130 to na detetkę troche za dużo. 12 KM to ma w pełni odblokowana LC2 czyli wersja chłodzona cieczą i hamulcem tarczowym z przodu powyżej roku 84' To jest DT80 MX i napewno nie jest to rok 86' W 83' były już dt 80 LC również chłodzone cieczą , tyle ,że bez tarczy z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle mógłbyś już wyhaczyć ładnego simsona enduro o pojemności 70 ccm, który ma coś 5,5 KM. Dostaniesz KAŻDĄ część, nie ma problemu z remontami, koszty niskie, a jak bedzie dobrze zrobiony to też pojeździsz. Fakt, że mniej nadaje sie w teren niż DT z racji słabego zawieszenia, bo to moto raczej na drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie biorę simsona, który dla mnie jest wart 1000zł (b.dobry stan i zarejstrowany). Poza tym nie mam możliwości transportu motorka, więc jestem skazany na dowóz przez kupca, ew. dojazd nim...

 

Powiem Ci że 1600zł za ten motorek to trochę mimo wszystko sporo...z tego co opisałeś to masz tam pare rzeczy do zrobienia a z róznymi częsciami jest różnie....ostatnio jest mały wysyp pierdułek do DT w wersji MX na allegro....sam z tego kozystam :biggrin:.....

 

Praca motrorka norma...od dołu do jakiś 5000 cięgnie kiepsko ale potem dostaje ostrego kopa ;) wierz mi :D...tylko nie praktykuj tego na motorku 150km po remoncie bo go zjedziesz....

 

Sprzegło może być tez kwestia złego oleju..u mnie tak bylo tylko semisyntetyk 10W30(10W40)....

 

Z przerejstrowaniem nie będziesz miał kłopotu...jak jest rejestracja to nawet nie musisz go ptrzerejestrowywac...(nie ma obowiązku...sprawdzone na mojej Sokodzie ;)) tylko robisz ubezpieczenie na siebie i heja jazda :icon_mrgreen:

 

Niemniej te 1600 nieco za dużo..jak gość zejdzie do 1000-1200 bierz spokojnie...reszta na czesci pójdzie :D

 

 

 

A co do simsona do wszystkich simsoniarzy.....ja bym go nigdy nie kupił..co z tego że są częsci co z tego że wy go lubicie? Mi się cholernie nie podoba i napewno nie dał bym za niego 1000 czy 1500zł ;/ .... no ale to mój wybór i ja bym tak zrobił innych nie przymuszam :D a DT w wersj MX jest na serio fajnym sprzętem i moge go polecic bez obaw :D.

 

 

(mimo że mam wał do wymiany ;))

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...