Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam po zimie wasze maszyny panowie. Odpalają wam na dotyk :icon_question: Mój nieodpalany powyżej trzech tygodni, bardzo niechętnie zapala. Zapala i zaraz gaśnie. Muszę go tak męczyć parę razy nim wreszcie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hip hip hura-sezon zaczety.Wczoraj ok. 100mil,a w miedzyczasie zmienilem olej,filtr I zrobilem/tzn.serwis zrobil,hehe/kompletny przeglad motura.Dzisiaj chyba ze 200mil znowu,tylko ze pod koniec mokro sie zrobilo,ale wczesniej I wczoraj ok 20 celcjusza.Maszyna odpalila od pierwszego kopa,jak powinna.Tak,ze Panowie,zaczelo sie.Czlowiek sie od razu wspaniale czuje I co Wam bede wiecej mowil.Jest dobrze.Pozdrawiam z Ny-Jerzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów, w ktorym miejscu odkreęca się śruby albo śrubę przy wymiańie oleju przekladńiowego. Wiem że od strony wydechu może ma ktos jakiś rysunek żeby przesłać. Chodzi mi o wlew oleju oraz śrubę spustową. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.

Mam takie zagadnienie

Nabywam właśnie 5 letnią yamahe z przebiegiem 4000km stała ostatnie dwa lata w garażu nie był wymieniany olej ani nic nie było robione. W związku z tym pytanie brzmi co z nią z robić po takim długim postoju? I jak to jest z tą wymianą oleju zrobić w garażu zanim odpalę żeby spuścić osiadłe na dnie syfy czy przy tak małym przebiegu od ostatniej wymiany (jakieś 1500km) nie ma to znaczenia. A może w ogóle wstawić do serwisu i dać sprawdzić komuś kto (mam nadzieję) zna się lepiej ode mnie?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wymień olej, filtr i płyn hamulcowy (2 zbiorniczki + 1 sprzęgłowy) i jazda.

Odpalić powinieneś przed wymianą - aby rozgrzać olej i ciepły spuścić z silnika.

Jeżeli w zbiorniku masz paliwo to dolej benzynki 98 aby wyrównać oktany które wyparowały.

 

Edytowane przez Soft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wiad jak skasować błąd w komputerze? Przy przeróbkach lampy miałem zwarcie i teraz świeci mi się kontrolka. Jest jakaś kombinacja przycisków?

 

Przerobiłem swojego stratolinera i chętnie bym poznał Wasze opinie co o nim sądzicie. Jak tu wrzucić fotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejanie zdjęć: Pod ramką w której piszesz tekst posta masz opcję "więcej opcji", kliknij w to, pokaże Ci się pod spodem przycisk "dodaj plik".

 

Jak zresetować błąd, tego nie wiem.

A propos, jaka kontrolka Ci się świeci? Ta żółta przedstawiająca silnik?

Edytowane przez lr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejanie zdjęć: Pod ramką w której piszesz tekst posta masz opcję "więcej opcji", kliknij w to, pokaże Ci się pod spodem przycisk "dodaj plik".

 

Jak zresetować błąd, tego nie wiem.

A propos, jaka kontrolka Ci się świeci? Ta żółta przedstawiająca silnik?

 

Tak ta z silnikiem. Przy odpalaniu silnika na komputerze pojawia się 22. Pewnie to jakiś numer błędu.

 

Tak wyglądał mój moto w dniu zakupu. Pewnie większość z Was woli takie sprzęty, bo więcej ludzi ubiera sprzęty a nie rozbiera jak ja :)

post-55665-0-32367300-1366446966_thumb.jpg

Edytowane przez KordianXV1900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KORDIAN - źle podłączyłeś czujnik temperatury zewnętrznej lub go nie podłączyłeś.

Czujnik ten znajduje się w lampie, pod tą nakładką górną lampy (zasuwką)

Rozbierz, podłącz i zobacz czy zgaśnie lampka - jak nie to napisz wprowadzimy Twój komputer w tryb serwisowy - może coś to pomoże.

 

ps ... dopiero zobaczyłem zdjęcie nr 2 - że nie masz lampy !!!!

Poszukaj lampę i wymontuj czujnik i podłącz go ! w dowolnym miejscu - aby zdala od ciepłego silnika bo będzie wariował.

Edytowane przez Soft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KORDIAN - źle podłączyłeś czujnik temperatury zewnętrznej lub go nie podłączyłeś.

Czujnik ten znajduje się w lampie, pod tą nakładką górną lampy (zasuwką)

Rozbierz, podłącz i zobacz czy zgaśnie lampka - jak nie to napisz wprowadzimy Twój komputer w tryb serwisowy - może coś to pomoże.

 

ps ... dopiero zobaczyłem zdjęcie nr 2 - że nie masz lampy !!!!

Poszukaj lampę i wymontuj czujnik i podłącz go ! w dowolnym miejscu - aby zdala od ciepłego silnika bo będzie wariował.

 

Lampa już sprzedana, więc nie mam czujnika i nawet nie wiedziałem, że takie ustrojstwo się tam znajduje :)

Jest potrzebny, czy można to jakoś ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć można - ale błąd będzie się świecił.

Ten czujnik głównie potrzebny jest do ssania, więc możesz mieć problemy z odpalaniem lub (jeżeli będzie w trybie serwisowym) ze zwiększonym zużyciem paliwa.

 

Radzę jednak zakupić ten czujnik i zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...