Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odłączyłem sondę od oryginalnego wydechu i ... ogólnie jest dobrze :) Nic nie kicha, nie przerywa, obroty nie wariują :) Może się uda. Ciekawe czy spalanie nie wzrosło? Jak u Ciebie ze spalaniem? Zrobię kilkudniowy test. Jeśli wszystko będzie ok, to sprawdzę działanie wydechu ROAD BURNER. Jestem dobrej myśli.

P.S. Masz jakąś konkretną propozycję apropo oryginalnego wydechu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak u Ciebie ze spalaniem? Zrobię kilkudniowy test...

 

Tu masz moje spalanie. Co do ceny wydechu to musisz sam coś zaproponować. Trudno się sprzedaje oryginał bo mało jest kupujących. Na allegro widzę te same ogłoszenia od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę jak w swoim xv1900 założyć tylne gmole lub nie gmole - ale coś co by osłaniało tłumiki w momencie położenia motocykla na prawą stronę. Oczywiście mogło to coś by być i z lewej strony motocykla.

Zauważyłem przed tłumikami - od spodu dwie duże śruby (na wysokości kolanka wchodzącego w rurę wydechową). Może by do nich zbudować jakąś konstrukcję która w momencie delikatnego ślizgu przejmie rolę ślizgacza?

Co wy na to - czy też myśleliście nad czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tu masz moje spalanie. Co do ceny wydechu to musisz sam coś zaproponować. Trudno się sprzedaje oryginał bo mało jest kupujących. Na allegro widzę te same ogłoszenia od roku.

 

Przepraszam, że jeszcze nie dałem znać w sprawie wydechu, ale cierpię na chroniczny brak czasu i jeszcze nie zmieniłem wydechu. Jak zmienię to się odezwę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

Po wielu poszukiwaniach przyczyny turbulencji na wysokości głowy doszedłem że powoduje je przepływ powietrza przy lagach pod szybą. Taki turbulentny przepływ powietrza powoduje że łepetyna mi się trzęsie strasznie już przy 120km/h aż do tego stopnia że obraz zaczyna mi latać :icon_biggrin:

 

Wystarczy że położę nogi na gmolu i wszystko ustaje. Tankbag lub porządny bebzun też załatwia sprawę :icon_razz: Jako ze nie hoduję sobie maćka to uważam że rozwiązaniem były by dodatkowe deflektory na przednie lagi odchylające powietrze. W RoadStarach często są stosowane ale do Stratolinerów jeszcze nie widziałem. Czy widział ktoś może takie rozwiązanie dla naszych motocykli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KordianXV1900, nie wiązał bym strzelania z sondą lambda a raczej z tym że wydech ma inne (mniejsze) opory niż oryginalny. Oczywiście sondę da się oszukać montując emulator ale to chyba nie to jest powodem. Rozwiązaniem (chyba) była by zmiana mapy zapłonu a do tego potrzebny jest Power Commander lub FI-2000. Tak myślę choć mechanikiem nie jestem. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić takie cudo? Wiesz może ile to kosztuje? Czy takie mapy są do konkretnego wydechu? Nie bardzo jestem obeznany w tym temacie. W samochodach szwankowanie sondy doprowadza do przełączenia w system awaryjny. Tu właśnie nie wiem jak to jest. Na oryginalnym wydechu odłączyłem sondę i nie widziałem różnicy, więc pewnie masz rację, że to nie sprawa sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...