Skocz do zawartości

czym rozni sie honda mt8 od mtx8?


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze honda mt80 ma całkiem inną rame od mtx-a 80 Po drugie marcpol nie pisz pierdół bo mtx-y (zależy która wersja) też są chłodzone powietrzem i też mają 5 biegów albo 6 .Mój jest akurat chłodzony powietrzem i ma 6 biegów mtx-ów jest wiele wersji. Nowsze wersje są chłodzone cieczą

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie cos tam słyszeliście ale nie bardzo pamiętacie.

 

Więc tak, są dwie wersje MTXów - HD06 i HD08. Pierwszy chłodzony powietrzem drugi cieczą. Ten pierwszy zazwyczaj 5 biegów (ale nie jest to regułą) ten drugi 6. Moc od 8 do 10 KM zależnie od kraju pochodzenia.

 

Różnica między MTXem a MT to przede wszystkim rama - MTX ma rame zamkniętą (idzie pod silnikiem jak w prawdziwym enduro) MT otwartą z Hondy MB. W praktyce różnią się też zawieszeniem - MT cieńsze lagi i dwa amory z tyłu. MTX grubsze lagi i centralny amor showa na prolinku.

 

Tak na prawde to dwa różne sprzęty i różnią się prawie wszystkim choć silniki można smiało swapować pomiędz modelami MT/MB/MTX/MBX :flesje:

Edytowane przez samson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze rama sie roznia to wiem chodzilo mi o silnik

a na tej hondzie co ogladalem pisalo hd06 i mowili ze ma 5 biegow czyli tak jak ty mowisz, a niewiecie czy hd06 osiagami jest taka sama jak hd08? glownie chodzi mi o v-max

 

a wzieli byscie mtx hd06 z neimieckimi papierami na chodzie pali od reki przydaloby sie malowanko i trzeba podlaczyc kierunki no i zarejstrowac na 50 za 1600zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbij troche z ceny i bierz. Najczęstsza różnica pomiędzy HD06 i HD08 to moc. Ten pierwszy 8 km, drugi 10 km.

ja 2 lata temu sprzedalem wlasnie MT8 z 1984 za 600zl handlarzowi z papierami. bo nikt nie dawal wiecej... a potem sie okazalo ze tak koles moto odpicowal ze sprzedal za 1500zl... ;)

 

a teraz mam do sprzedania MTX80 ale bez papierow. jak cos to PW lub gg

 

chlodzona powietrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przez pół sezonu miałem właśnie Honde MT8 z 1981roku z papierami. generalnie motorek bardzo fajny. W terenie nieraz brałem na luzaku kolege na DT80. No ale teraz przesiadł się na YZ250F i nie mam z nim co konkurować :biggrin: :bigrazz: :crossy: . A co teraz dzieje się z Hondą?? Stoi u mojego dziadka w garażu i się kurzy :biggrin: Może chce ktoś kupić??? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...