Skocz do zawartości

Nawigacja na cross/enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu jakiejś nawigacji w miarę sensownej i niedrogiej.Znudziło mi się gubienie po nowych lasach czy polach więc trzeba temu zaradzić.Napiszcie jakie macie doświadczenia,jak z awaryjnością i wodoszczelnością ?Myslę że podobne problemy ma wielu więc temat powinien się rozwinąć.

Pozdrawiam i dzięki za info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja tez do niedawna stalem przed takim dylematem i w końcu wybór padł na Garmina EtrexLegend`a CX. Wodo/błoto szczelnośc jak to w Garminie o.k, sprzęt mozna obsługiwać jedną ręką. Jedyną modyfikacją jaką wprowadziłem to wywalenie oryginalnego szybkościomierza-GPS nie zmieścił by się inaczej za owiewką reflektora. Nie różnicuje mi to za bardzo, bo Garmin pokazuje na górnym pasku nad mapą do 4 wybranych parametrów jednocześnie. Ja nastawiłem najbardziej przydatne dla mnie czyli-szybkość chwilowa, czas do następnego zakrętu, dystans do następnego zakrętu i prognozowana godzina jaką będę miał u celu podróży.

Jeśli chcesz bardzo fachowych porad to radzę skontaktować się z quadziarzami-wśród nich nawigacja GPS jest dużo bardziej popularna, od nich dowiedziałem się najwięcej, i od jednego z nich który jest dealerem Garmina w Łodzi kupiłem GPS`a. Jeśli chcesz się popytać o jakieś proste rzeczy związane z tym urządzeniem-oczywiście też odpowiem, ale weź poprawkę na to ze cały czas uczę się tego piekielnie fajnego wynalazku. Po zakupie masz do dyspozycji specjalną infolinię Garmina w jężyku polskim, i gośc krok po kroku prowdzi za rękę, i nie ma takiej możliwości ze zostaniesz sam nie wiedząc jak to obsłużyć.

Mogę tylko dodać że pierwszą rzeczą jaką kupiłem do swojej LC4 po pierwszych jazdach z GPS`em jest "rajdowy" zbiornik Acerbisa 21 litrów :wink: . Oryginalny 9,5 litrowy zakładam na bliskie trasy do 150 km. Jeżdżę tylko off-road. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...