Skocz do zawartości

policja mnie scignela ;d


musashi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie

Jest taka sprawa, ze zatrzymala mnie policja. Wyjechalem od kumpla na motorze z drugim kumplem, zaraz w lusterku zobaczylem radiowoz, no ale jade dalej, dogonili mnie, zalaczyli koguta no to sie zatrzymalem. Odrazu pogawedka, pytaja sie czy mam jakis dokument, a ja, ze nie wzialem ze soba no to oni zebysmy jechali do domu oni pojada za nami, dojechalem z eskorta pod garaz, pogonili mnie po dokument. Przynosze im dowod osobisty i dowod rejestracyjny, oczywscie ostatni przeglad byl w 92r. odrazu pogadanka na ten temat. Skonczylo sie na tym ze zatrzymali mi niewazny juz dowod rejestracyjny i wypisali kwit z powodem zatrzymania: "brak aktualnego przegladu stanu technicznego pojazdu". Kazal mi isc z tym na przeglad i przerejestrowac motor. I tu nasuwa sie pytanie ile wyniesie calkowity koszt takiego zabiegu czyli rejestracji tego motorka. Dobrze by bylo jakby ktos mi jeszcze powiedzial co ja mam po kolei robic.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedziec, ze motocykl-nie mial technicznego badania okresowego od 92? No spoko-a ubezpieczenie przez te lata placila osoba na ktora moto bylo zarejestrowane? Jesli tak-no to nie masz zbyt duzego problemu, ale...

nie ma co gdybac-napisz jak z ubezpieczeniem bylo.

pzdrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby odzyskać dowód rejestracyjny musisz z tym kwitem jechać moto do stacji diagnostycznej i zrobić przegląd; 50-70 zł ! i z tym kwitem idziesz po odbiór dowodu (chyba w Twoim wydziale komunikacji będzie) później czeka cię rejestracja, a co za tym idzie w twoim przypadku opłata skarbówki, zmiana umowy, sranie latanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dostaniesz troche po kieszeni. Cale zalegle OC bedziesz musial zaplacic-skoro podpisales umowe kupna-sprzedazy z poprzednikiem. Ale mimo wszystko dalej sprawa troche dziwnie wyglada-no bo tak-skoro moto bylo zarejestrowane na niego, a on nie placil skladek to jak? Co komornik do niego nie trafil? Ty sie lepiej dokladnie dopytaj tego wczesniejszego posiadacza moto, jak to bylo.

Miales duzo szczescia trafiajac na tych a nie innych policjantow. Za brak Oc jest bardzo wysoka kara...nie mowiac o tym co by sie stalo gdybys komus w Jaguarze lakier lekko obdarl...i nie mow, ze policja jest zla ;-)

pzdrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitka i odrazu hola hola

 

Przegląd kosztuje tyle co piszecie ale czy nie jest tak że jak moto jest nie zarejestrowane na niego to on nie odbierze dowodu rej. w urzędzie, oraz dowód jest wysyłany przez pały do urzędu gdzie pojazd został zarejestrowany że nie koniecznie w jego miejscu zamieszkania.

 

Pozdro i powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie płacił zaległego OC - z jakiej racji !

pały wysyłają dowód na adres urzędu gdzie była maszyna rejestrowana ! więc do urzędu tego kolesia co od niego kupiłeś ! trochę sobie kolego nabrechtałeś !

 

- musisz zrobić przegląd z tym kwitem od Pał !

- udać się po odbiór dowodu rejestracyjnego do urzędu w miejscowości, gdzie był zarejestrowany (jak pisałem wyżej) i najlepsze jest to, że możliwe, że poprzedni właściciel będzie musiał odebrać dowód ! mogą nie wierzyć w umowe - bo jego obowiązkiem było wyrejestrować i jeżeli tego nie zrobił (nie będą mieli w papierach) to umowa jest g-warta bo on jest cały czas właścicielem !

- jak odbierzesz dowód to musisz się udać ponownie po pieczątkę przeglądową do stacji diagnostycznej

- po czym musisz spisać nową umowe

- iść do wydziału komunikacji u siebie i zarejestrować !

- skarbówka też się przyda (PCC - musisz mieć dużo danych kolesia - nip, pesel, zamieszkanie, imiona rodziców itp)

- dostaniesz dowód tymczasowy

- wtedy wykupujesz oc - inaczej nie odbierzesz stałego dowodu !

 

ogólnie kaszana jak byk ;) i można tego było uniknąć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedziec, ze motocykl-nie mial technicznego badania okresowego od 92? No spoko-a ubezpieczenie przez te lata placila osoba na ktora moto bylo zarejestrowane?

Niekoniecznie OC musiał płacić "dawny" właściciel- drzewiej bywało, że można było nie płacić OCa jak sie np. nie jeździło bez wyrejestrowania pojazdu, np. jeszcze pare latek temu jak płaciło sie w 2 ratach składkę i nie zapłaciło sie drugiej raty to umowa sama się rozwiązywała (miałem tak w PZU). Jakieś 3-4 lata temu to sie zmieniło.

Co bym radził to:

1) Znaleźć poprzedniego właściciela

2) Spisać nową umowę z w miarę aktualna datą sprzedaży (ale sprzed zatrzymania dowodu przez policje)- max 30 dni wstecz.

3) Zrobić przegląd w stacji diagnostycznej i wziąć zaświadczenie

4) Z umowa, zaświadczeniem od diagnosty i papierem z policji pojechać do własnego wydziału komunikacji

5) Zmobilizować poprzedniego właściciela do wizyty w swoim wydziale komunikacji i wyrejestrowania moto

6) W Twoim wydziale komunikacji powinieneś dostać tymczasowe tablice do czasu "wyprostowania" wszystkich formalności i tymczasowy dowód, na podstawie, którego bedziesz mógł kupić OC

7) Po max. 30 dniach powinieneś zgłosić się po stałe tablice i dowód

Swoją drogą stary miałeś więcej szczescia niz rozumu i tylko pogratulować, że takie :wink: pały Cię dopadły a nie jacyć służbiści :wink: bo wtedy miałbyś ciepło....a dgybyś jeszcze komuś kuku zrobił w mercedesie albo innym maluchu to nie wypłaciłbyś sie do końca życia :flesje: już UFG by o to zadbał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam przegląd jakiej 60-70 zł max, ale nie rozumiem tego przerejestrowania ! nie zarejestrowałeś na siebie ? ile to już czasu jest od kupna ?

 

milicja mnie zatrzymała, niecałe dwa tygodnie temu, jak jechałem slalomikiem (grzałem oponki :flesje: ) i okazało się, że dowód od dwóch dni nieważny...

przegląd 84zł mnie kosztował - gość w stacji diagnostycznej cos mruknął, że jak pały zabierają dowód to jest drożej (nie zrozumiałem czy chodziło mu o sam przegląd, czy o koszty w urzędzie - 5,5zł za znaczek skarbowy ;) myślałem, że będzie dużo gorzej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...