Skocz do zawartości

pytanie o mandat


Digidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

czy mandat w wysokości 200zł za przejazd przez teren gdzie jest znak "zakazu" dla niepracującego studenta to nie jest przegięcie?? (najpierw było 300zł) ,..

Dlaczego dla osób które były sprawcami wypadku to dostają tylko np 100zł???

i czy policja ma prawo krzyczeć na moja odpowiedź " po co mam otwierać bagażnik w samochodzie??"

a jak pokazałem OC to pie***** powiedział mi ze mam nieważne i dzwoni po lawete - ja sie patrze a on patrzy sie na date zapłaty ;)

lubiałem policje do dzisiaj !!!!!!!!!!!!!!!!!:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandat jest wg taryfikatora, czasami z niewielkim "uznaniem" czyli widełkami w zależności np od stworzonego zagrożenia. czy ci się należało za przejazd przez zakaz? ano pewnie należało. po to jest znak, żeby nie jeździć, a nie "jeździć jak ci się wydaje, że jest ok"

czy glina ma prawo krzyczeć? nie bardzo. czy ty masz obowiązek zastosować się do poleceń w trakcie kontroli? bezwzględnie. nie "jak uważasz za słuszne to się zastosujesz", tylko masz słuchać

kurde, ludzie - macie coponiektórzy w d...ie przepisy, służby porządkowe, ich obowiązki i uprawnienia. i to podejście "cały świat jest be, a tylko ja jestem cudowny i kryształowy"... :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli nie podobal Ci sie sposob przeprowadzenia kontroli jak i postepowanie (zachowanie) Policjantow to miales prawo zlozyc skarge u Komendanta na ich dzialanie.

 

Porownywanie wysokosci mandatu dla sprawcy kolizji drogowej i dla Ciebie jest toche chore. Sa to zupelnie dwie rozne sytuacje. Sprawca kolizji i tak odczuje finansowo skutki swojego bledu. A to, ze jestes biednym studentem spowodowalo wlasnie obnizenie kary az o 100 zl.

 

Zastanow sie w duszy i odpowiedz szczerze: czy liczyles, ze przymkna oko i wogole nie dadza Ci mandatu czy zbulwersowala Cie jego wysokosc (bo np. liczyles na 50zl)?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandat zapłaciłem bo nie będę się kłócił o parę groszy na waciki

ale policjant powiedział mi, ze jeżeli nie przyjmę mandatu to sprawa trafi do sądu grodzkiego a ja jeszcze zapłace za to dodatkowo (za postępowanie w sadzie grodzkim), i powiedział mi coś co było gorsze dla mnie niż te grosze - będę mial napisane, ze byłem karany nawet nie wiedziałem ze za takie niby nic tyle kłoponu mozna sobie narobić,

swoją droga mogłem nie sprawdzać osobiście kwitka za OC i wtedy przyjechałaby laweta po samochód który jest ubezpieczony - moze bym dostał odszkodowanie wtedy?

- to wyglądało dosyć poważnie jak mi powiedział ze nie mam OC i już miał dzwonić po lawete

;)

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty w sadzie grodzkim w razie przegranej musialbys zaplacic - ale bez przesady nie sa to magiczne kwoty. Zazwyczaj zamykaja sie w kwocie 100-150 zl (o ile w sprawie nie ma potrzeby powolywania bieglego).

 

Ale info o tym, ze bedziesz mial status osoby karanej to czysta bajka! Wykroczenia nie trafiaja do rejestru skazanych. Podeszli Cie psychologicznie... ;)

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty w sadzie grodzkim w razie przegranej musialbys zaplacic - ale bez przesady nie sa to magiczne kwoty. Zazwyczaj zamykaja sie w kwocie 100-150 zl (o ile w sprawie nie ma potrzeby powolywania bieglego).

 

Czyli wysokosc mandatu + ok 100 zlotych. A czy to prawda, ze po przegranej sprawie w sadzie grodzkim nie dostaje sie punktow karnych, czyli jedyna kara sa koszty mandatu plus koszty sadowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywanie wysokosci mandatu dla sprawcy kolizji drogowej i dla Ciebie jest toche chore. Sa to zupelnie dwie rozne sytuacje. Sprawca kolizji i tak odczuje finansowo skutki swojego bledu.

Ale spojrzmy na sprawe z innej strony. Po co jest Policja?? Po co sa mandaty?? Po co sa przepisy?? Wlasnie po to zeby UNIKNAC, badz zredukowac do minimum liczbe wypadkow. Co z tego ze ktos nie stosuje sie do przepisow jesli na na tyle dobry samochod i umiejetnosci ze tych wypadkow nie powoduje. I za jakies wykroczenie otrzymuje wyzszy mandat niz sprawca kolizji. Moim zdaniem za spowodowanie wypadku czy tez kolizji powinny byc NAJWYZSZE mandaty !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty sie dostaje - bez wzgledu na to czy przyjmujesz mandat czy za to wykroczenie skazal Cie sad. Na samym poczatku tak bylo, ze decydujac sie na wycieczke do sadu grodzkiego udalo sie uniknac ponuktow. Od kiedy wprowadzono tymczasowe przyznawanie punktow juz tak dobrze nie ma ;) .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...