Skocz do zawartości

Yamaha XT660R v BMW GS 650 Dakar


Rekomendowane odpowiedzi

O ja Cie prosze. Tymi fotami to mi Data7 zaimponowałeś :icon_exclaim:

Co za piękne maszyny, krajobrazy i bikerzy (-rki?) :icon_question:

Co do wtrysku to XT-ek też ma i bardzo sobie to chwale bo nie ma ssania, problemów z pracą zimnego silnika, regulacją gaźnika - może dlatego na przeglądach nie sprawdzali ustawienia wolnych obrotów-komputer tym steruje.

Czy XT nadaje sie na takie wyprawy jak na zdjęciach to ja nie wiem bo nigdy nie próbowałem objuczać go tobołkami. Na stronach Holana widziałem że jest troche akcesoriów podróżnych do niego: stelaże, kufry itp, ale jak by sie z tym całym ładunkiem sprawował to mogę tylko zgadywać.

Ja śmigam po polach, łąkach i lasach bez bagażu - wypady jednodniowe (no cóż, moge tyle na ile mi praca i rodzina pozwala) i tu sie sprawdza znakomicie. Przypmniałem sobie, że oprócz płyty pod silnik (ale takiej solidnej jak w katalogu Yamachy, nie do Holana,ja dorobiłem u sąsieda ślusarza na wzór tej katalogowej) do śmigania po krzakach trzeba zdjąć mały błotnik nad przednim kołem. Tam sie blokują gałęzie i trawa, potem trudno je wyciągnąć jak sie zawiną. Na piach, trawę i błoto trzeba mieć oponki w klocki. Na asfalt i szuter starczą te oryginalne.

Udanego śmigania :icon_razz:

PS

Data7 zazdroszcze Ci wypadów w tak malownicze miejsca. :icon_razz:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te malownicze krajobrazy to Rumunia, a kobitki to odpowiednio, na dakarze zuzaka, a na Big`u Magda. Postanowilismy przejechac kawal kraju najgorszymi drogami jakie znajdziemy no i sie udalo:)

Zeby nie zasmiecac, to reszta info o wypadzie jest tu : http://nadwochkolach.blox.pl

 

Pozdro!

Edytowane przez data7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Witam,

odkopuję prawdziwego dinozaura, od 2 lat nie mam własnego moto, sporadycznie jeżdżę na użyczonych, ale takie życie to nie jest życie, to wegetacja.

Przeczesuję z nudów portale ogłoszeniowe i zwróciłem uwagę na komis, co prawda 350 km od mojego aktualnego miejsca zamieszkania ale ma 2 fury, które by mi odpowiadały:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-f-650gs-dakar-niemcy-2002r-doposazona-2x-kufry-zobacz-raty-ID6CHxbF.html?

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-xt-660r-niemcy-2004r-tylko-32-tkm-oryginal-kufer-wzorowy-stan-raty-ID6CHvmL.html

 

Będę wdzięczny, za wszystkie uwagi dotyczące tych 2 konkretnych egzemplarzy.

Dodam że jestem fanbojem Yamahy ale nie chcę się zamykać i odrzucać jakby nie patrzeć bardzo udangeo GSa.

Sprzęt będzie służył do gnicia pod blokiem, sporadycznych wyjazdów niedzielnych po okolicznych wioskach, trochę kręcenie się po mieście, może dojazdy do pracy.

Taki osiołek do wszystkiego i do niczego.

 

p.s.

oczywiście jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie. Wieczorem zrobię zrzuty 2 ogłoszeń i je tutaj wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...