Skocz do zawartości

Jaki motocykl dla nowicjusza..?


arielu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja chciałem tylko zabrać głos w dwóch kwestiach :) chłodzone powietrzem motocykle może i się nagrzewają, ale u mnie jedyną oznaką tego jest problem z biegami. nie wiem skąd ten mit, że powietrze be. dwa. malowanie. stan, proszę cię, nie mów takich pierdół. ja swój pomaluję i mogę cię zapewnić, że żadnego bicia nie miał. tatuaże i kompleksy... tak samo można powiedzieć, że duże maszyny (np vn 1600 ;) ) kupują faceci z małymi ptaszkami, bo chcą mieć coś konkretnego między nogami... i tak można w nieskończoność

 

a dragi mają dwie wersje. custom i classic. poza wyglądem, podono custom ma lepsze osiągi?

 

pozdrawiam!

bartic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mozna

chodzi tylko o to ze w wielu przypadkach jak mowie malowane motory sa po dzwonie

a chlodzenie powietrzem jest gorsze jezeli chodzi o wydajnosc niz chlodzenie ciecza

wiec prosze was bardzo nie kloccie sie i mi tu nie wyrzucajcie ze urazilem wasze maszyny ;)

 

bartic no to chcialem pogratulowac wszystkim co jezdza na skuterach :)

 

ci to maja dopiero ogien miedzy nogami :biggrin:

 

ale to co powiedziales bartic podchodzi wlasnie pod tlumaczenie wyzszosci chlodzenia powietrzem nad ciecza itd przez ludzi ktorzy taki sprzet maja

jakos sobie musza wytlumaczyc ze maja lepsze :flesje:

 

zazdroszcze ci twojej virago:)

Edytowane przez Stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan, z całym szacunkiem, ale trochę cynicznie wypowiedziałeś się na temat sprzętu, jakim jexdzi Barctic. Masz 23 lata i dobry sprzęt w tym wieku. Może już sam na niego zapracowałeś (to by się chwaliło), może mama Ci go kupiła. Ale tak czy siak - nie poniżaj tych, którzy jeżdżą na czymś dużo mniejszym. A co do chłodzenia, to pewnie masz rację. Patrzę na to zdjęcie, które umieściłeś w opisie i cholernie mi się podoba kształt stelaża do kierunków. Napisz coś więcej o tej Kawie, albo prześlij linka z jakimiś fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ale ja się nie obrażam, celne riposty są w cenie. jednak stan, ja nie napisałem, że chłodzone powietrzem to na piedestał. napisałem tylko, że nie wiem skąd takie uprzedzenie, bo ja problemów (poza tymi biegami) to nie mam.

a moją virago to będziesz pożądał, gdy ją przerobię ;) ale stelarz to faktycznie masz w dechę

 

pozdrawiam

Edytowane przez bartic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chlodzenie powietrzem jest gorsze jezeli chodzi o wydajnosc niz chlodzenie ciecza

STAN - poza innymi głupotami /śmieszą mnie :flesje: / które piszesz, ta jest super.. :)

polecam polibudę lub kurs/?/ termodynamiki lub chłodnictwa na mechaniczno-energetycznym.

Chłodzenie ma zapewnić spadek temperatury na elemencie - /pewną różnicę temperatur/ - a jak to osiągniesz to twoja sprawa: ciecz, powietrze /przepływ wolny lub wymuszony/, freon, glikol, solanka, itp...

Nie martw się o chłodzenie silników - nie takie głowy jak nasze nad tym pracowały...

STAN - jeszcze!!! :) ;) :biggrin:

PS

napisz coś o wyższości koloru granatowego nad popielatym w motocyklach 4-suwowych...

PS 2

mam nadzieję że nikt się nie obrazi to wszystko trochę z :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nasmiewalem sie z jego virago tak ze wogole niecelne to karcenie mnie, kazdy ma to co ma i smiga, to byla tylko riposta odnosnie tego co napisal on, wydawala mi sie zabawna tak samo jak jego odpowiedz i nie widze sprawy, zreszta bartic sam napisal ze jest ok

trzeba tak czytac wszystko do kupy i zrozumiec ze to sa zarty, czasem takie uszczypliwe ale jednak zarty i nikt sobie z nozem do gardla skakac nie bedzie

 

nie mam nic przeciwko mniejszym pojemnoscia itd... wiec nie robicie ze mnie jakiegos rasisty

 

co do wieku to akurat ustawil sie taki a nie inny... moze to zmylilo szafira i tak odpisal jakby rozmawial z dzieckiem z przedszkola...

 

a teraz odpowiedz DLA SZAFIRA:

mialem ci odpisac cos chamskiego bo tak twoj post cynicznie sie ze mnie nasmiewa, jednak jako iz cenie sobie dobry smak napisze tak:

szafir rabnij glowa tak porzadnie w sciane [ tak jak to napisales tam kolo mojego nicka ze: stan jeszcze ] to

tak od serca nie zaluj sobie

 

pisze ci pajacu ze jezeli motor stoi w korku to chlodzony ciecza to ma to w dupie

a chlodzony powietrzem sie gotuje

i o to tylko chodzilo...

 

ale ty wiesz lepiej

chciales tu zablysnac i mnie zdolowac

gratuluje

 

------

stelaz na kierunki jest calkiem fajny, ale nie to urzeklo mnie w tym motocyklu,

V2,kardan, ciecz, wtrysk, i to mi wystarczy

 

oczywiscie szafir napisze tu swoje madrosci i zagnie mnie w kazdym temacie,

ten typ tak ma

 

 

 

 

PS> glupot nie pisze wiec licz sie z tym co piszesz odnosnie mnie

Edytowane przez Stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPECYFIKACJA VN 1600 Classic

Typ silnika - czterosuwowy, chłodzony cieczą, dwucylindrowy w układzie V

 

Pojemność silnika [cm3] 1552

Średnica x skok tłoka [mm] 102 x 95

 

Stopień kompresji 9,0:1

 

Układ rozrządu, zawory SOHC, 8 zaworów, 4 zawory na cylinder

 

Moc maksymalna [kW (KM) / obr. min] 49 (67) / 4700

 

Maksymalny moment obrotowy [Nm] 127 / 2700

 

System zasilania w paliwo wtrysk paliwa

 

Skrzynia biegów manualna, 5 biegów

 

Wyprzedzenie i kąt pochylenia główki ramy [o/mm] 32 / 168

 

Opony: przód / tył 130/90 16 / 170/70B 16

 

Hamulce: przód Podwójne tarcze, 300 mm, zaciski dwutłoczkowe

 

Hamulce: tył Pojedyncza tarcza, 300 mm, zacisk dwutłoczkowy

 

Długość x Szerokość x Wysokość [mm] 2505 x 1040 x 1130

 

Rozstaw osi [mm] 1680

 

Wysokość siedzenia [mm] 680

 

Pojemność zbiornika paliwa [l] 20

 

Masa "na sucho" [kg] 307

 

 

wiecej na kawasaki.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! W wymiarach i masie zbliżony do Wild Stara, ale musze obejrzeć na żywo i zrobić rundę. Jedno tylko drażni mnie po oku. Od lewej strony pod wałem taka pusta przestrzeń, ale to tylko kwestie wizualne. Są jakieś wersje 71KM? Ba taką moc podają na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie. Pozwólcie, ze wroce do tematu..

Zostalem zapytany o konkretny przedzial cenowy, mianowicie szukam motocykla do 20tys zl. I mysle,ze jednak bede musial rozpoczac moją fascynacje motocyklami od tak zwanej polówki. Wlasciwie do wolalbym tak, jak mi to zasugerowaliscie na poczatku tego postu, ale niestety narazie mnie nie stac na ">1000" Chyba ze bedzie to maszyna z poczatku lat 90, a wolalbym cos nowszego. Czy moze jednak lepiej sie wstrzymac nastepne pół roku, odlozyc kolejną dychę i wtedy przebierac?

A tak poza tematem, czy ktos z Was miał przyjemność dosiadać HD Fatboy?

To moje najwieksze marzenie :) I wierze,ze jak bede juz dziadkiem to ów motocykl bedzie moim kompanem podróży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie bartic napisze tu swoje madrosci i zagnie mnie w kazdym temacie,

ten typ tak ma

trochę się zgubiłem, do czego pijesz? jeszcze nie w każdym temacie posiadłem wiedzę tajemną :) także możesz spać spokojnie, na pewno jesteś w czymś ode mnie lepszy ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze ci pajacu
mialem ci odpisac cos chamskiego

pajaca to sobie znajdź w rodzinie - gamoniu - i ja też chamsko ci nie odpisuje...

PS

nie chodzi o wiek, tylko o wiedze z oddawania ciepła /np. powierzchni użebrowanych, a płaszcza wodnego i chłodnicy/. TYLE. i nie naśmiewam się z ciebie tylko humorystycznie odpisuje na twoje humorystyczne podejście do pewnych spraw

PS2

dla STANa - to też nie jest złośliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arielu, wybacz ze Twoje pytanie jakos tak umklo uwadze czytajacych

i rozgrywaja swoje gierki :)

ja osobiscie mysle ze dobrym rozwiazaniem bedzie na poczatek

Yamaha DragStar 650, mialem taka osobiscie i mimo ze waze 120 kg i mam

186 cm wzrostu, przez rok smigalem nia az milo. ;)

Oczywiscieze za jakis czas uznasz ze to za malo i zaczniesz rozgladac sie za

czyms wiekszym, ale tez bez wiekszego problemu bedziesz mogl odsprzedac 650

i dokladajac troszke kaski kupic cos wiekszego :biggrin:

 

Pozdrawiam

Maly z CYC-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...