Skocz do zawartości

Słaba iskra.........DR 800 BIG


piotr123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio sprawdzałem iskre na swiecach w DRBig'u.Okazało sie że na obydwu świecach iskra jest znikoma.Ledwo ją widać.Co może byc tego przyczyną???????Przez to chyba mam słabe spalanie w cylindrze i moto potrafi przykopcić na czarno.A ja niemadry cały czas winiłem za to gaźniki.. :icon_mrgreen:

Macie jakieś dobre rady????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kopci na czarno to dostaje za dużo paliwa i nie zdąży przepalić!!

A jak świece pracują zbyt długo na tak bogatej mieszance to po czasie mogą dawać słabszą iskrę!!

Więc proponuje zmniejszyć na gażnikach dawkę paliwa i wymienić świece na nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniałeś w ogóle świece? Sprawdzając iskrę regulacja miesanki przecież nie ma nic do rzeczy, bo robimy to na sucho. Nowe świece to podstawa, końcówki przewodów poobcinaj i wkręć na nie fajki jeszcze raz bo pewnie też już są utlenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece są nowe.Gaźniki ustawiałem chyba z 3 razy i też na bank są ok.Zuborzyłem też mieszanke i mniej smrodzi :icon_twisted:

W gre wchodzi tylko i wyłacznie elektryka.

Kiedys po ściagnięciu zbiornika paliwa i po ponownym założeniu zaczęła mi przerywać .Czyli cos gdzieś nie styka :biggrin:

Ale dziwne mi się to wydaje.Według mnie albo jest iskra na swiecach , albo nie ma wcale...a nie tak że jest bo jest.

MlodyVFR-jak mam sie do tego z głowa i logicznie zabrać??

pozdrawiam-"jeżdżacy na słabej iskrze" :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by byla słaba iskra, to by był problem z odpaleniem i szarpałby przy przyspieszaniu. A jak kopci, to za bogata mieszanka a nie iskra. Nie wiem jak tam jest, czy też są dwie świece na cylinder??? jak tak, to może jedna z nich przerywa,lub nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

piotr123 ja też jestem posiadaczem tego wymagającego motocykla :icon_razz: Mam prośbę. Czy mógłbyś opisać mi cały proces regulowania gaźników dokładnie tak jak to robisz? Mam problem z dużym spalaniem i nie mogę z niego wybrnąć.

Z góry dziękuję i pozdraiam.

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...