Skocz do zawartości

Problem z elektryką mbx


motowojtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problemz elektryką. Światła bardzo słabo swiecą, szczególnie tylniego w dzien prawie w ogóle nie widać, do przodu zamontowalem zarówke 6V i sie poprawiło ale tam powinno byc 12V... światła postojowe świecą dobrze tylko na uruchomionym silniku, a kiedy przełączena swiatła drogowe to tak jak by za mało prądu. Podobnie jest z kierunkowskazami, kiedy pojezdze długo na światłach to kierunki przestają świecic to samo klakson, ale jak wyłącze swiatła to akumulator sie podładuje i znowu działają. A jak włącze postojówki dam całey gaz to sie zerówki przepalają.... moze w mbx jest jakis regulator napiecia??albo wystepują jakies szczoteczki na wale jak w MZ.... Nie znam sie na elektryce, doradzcie jak rozwikłać ten problem.pzryznam ze mam juz do wymiany akumulator ale światła są słąbe nawet kiedy mam podpiety prostownik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem dzisiaj do przodu nową żarówke 6V 25/25 W a na tył 12V 21/5 W i swiatła są ok... musze kupic akumulator i zobacze czy bedzie to samo

a co do tych bezpieczników to jakos sie nie moge doszukac ..... dajcie mi jakąś fotek z zaznoczonym miejscem z bezpiecznikami

Edytowane przez motowojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam sprawdzic czy jest zwarcie??

jak kupie akumulator i bedzie to samo to musze sie wybrac do kokoś kto sie zna na elektryce zeby mi sprawdził wszystko miernikiem...

 

P.S a moze w mbx są szczoteczki na wale odpowiedzialne za ładowanie tak jak np w MZ?? bo alternatore mbx raczej napewno nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...