Skocz do zawartości

[ogar 205] lozyska na wale - nie pali


wojti2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wymienialem lozyska na wale i mam teraz problem. Po zlozeniu silnika wal ciezko chodzi i nie da sie go odpalic. Juz mi sprzeglo puscilo przez ten opor, gdy go pchalem slychac bylo, ze odpala wiec zaplon dobrze ustawiony i nie strzela. Lozyska sam nabijalem na wal i boje sie, ze zrobilem to troszke krzywo i przez to te opory. Mam racje? Rozebrac i zaniesc na prase aby prosto mi je wcisneli?? Czy przy tej okazji warto wymienic korbowod z lozyskiem??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, ze prze to wbijanie lozysk skrzywiłes czop wału i dlatego teraz chodzi ciężko.

 

Czy przy tej okazji warto wymienic korbowod z lozyskiem??

Oby sie nie okazało, ze przy tej okazji bedzie musiał wymieniać cały wał.

 

Ogólnie nie oplaca sie regenerować wału do rometa. Lepiej kupic nowy o zmienionym kształcie przeciwwag, które zmniejszają szkodliwa pojemnośc skrzyni korbowej.

 

Co do wszelkich regulacji wszystko znajdziesz na mojej stronie - www.motorower.skutery-motocykle.pl

Edytowane przez tomason2

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość simeringa nie ma tu nic do rzeczy! . Fabrycznie w ogarze sa simeringi 17x40x7, osobiscie mialem 17x40x10 i chodziło jak trzeba.

Rozmiar dotyczy zewnętrznej szerokosci ta ktora dolega do gniazda.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli bedzie zamały wewnątrz?czyli tam gdzie sie wkłada wał. o te 2-3 mm to Ci będzie chamowało wał, i nieodpalisz!! przynajmniej ja tak miałem

Pierdzielisz głupoty jak mało kto. Nie jest to możliwe, bo do walu przylega tylko warga. A jesli ty zalozyles na sile tak maly simering to gratuluje.

Jak juz pisalem. Simery maja mieć wymiary 17x40x7 lub 17x40x10.

 

Przyczyna ciezko chodzacego wału, bedzie skrzywienie wału.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśmy to samo przerabiali w motorynce i przyczyną byly nowe łozyska i ciezko chodzily ale kolega troszke polatał z nia palac ją na pych jak złapała postawil na pare minut na podnużki by pochodziła bez gazowania potem dodał gazu, zgasił i juz łapała z kopki :) Musiały sie poprostu ułozyc łozyska w swoich gniazdach :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, ze prze to wbijanie lozysk skrzywiłes czop wału i dlatego teraz chodzi ciężko.

Oby sie nie okazało, ze przy tej okazji bedzie musiał wymieniać cały wał.

 

Ogólnie nie oplaca sie regenerować wału do rometa. Lepiej kupic nowy o zmienionym kształcie przeciwwag, które zmniejszają szkodliwa pojemnośc skrzyni korbowej.

 

Co do wszelkich regulacji wszystko znajdziesz na mojej stronie - www.motorower.skutery-motocykle.pl

Wal jest prosty poniewaz po zalozeniu na samych lozyskach krecilem i nie widzialem zadnych ruchow niechcianych

 

a zobacz simeringi na wale czy niesą przypadkiem zamałe o 2-3mm?? ja tak miałem i tez niechciał mi odpalić bo miał bardzo duże opory

No wlasnie nie pamietam jak chodzil wal przed zalozeniem simeringow :/ Moje simeringi bardzo ciezko wchodzily, musialem je mocno wbijac, moze one tak mocno blokuja?? Czy jesli simering krzywo wszedl to tez moze blokowac??

 

myśmy to samo przerabiali w motorynce i przyczyną byly nowe łozyska i ciezko chodzily ale kolega troszke polatał z nia palac ją na pych jak złapała postawil na pare minut na podnużki by pochodziła bez gazowania potem dodał gazu, zgasił i juz łapała z kopki :) Musiały sie poprostu ułozyc łozyska w swoich gniazdach :buttrock:

Tylko, ze ja mam ten problem, ze jak go pcham na 2jce (na jedynce nie da sie, kolocaly czas zablokowane, nie wina skrzyni bo ekko chodzila) to slychac, ze silnik odpala i naciskam sprzeglo i staje, nie da sie go tak utrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poskładałem częściowo silnik od jawki i też ciężko chodzi. ale nie martw się. Jeżeli włożyłeś dobrze to musi się to wszystko "rozchodzić". Po remoncie zawze tak jest. :)

Tylko, ze mi sie nie usmiecha biegac z motorem przez pol miasto bez swiecy aby jakos sie rozruszal :/

 

Faktycznie trochę się zamotałem. To o których my w końcu łożyskach mówimy: na korbowodzie czy na wale?

Na wale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...