Skocz do zawartości

Egzamin we Wrocławiu


blackpedro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam

Własnie zakończylem egzamin raem z moją dziewczyną z wynikiem pozytywnym wiec sie chwale ale nie o tym egzaminator z nazwizkiem hrymanski czu jakos tak jest naprawde ok wszyscy z naszej grupy zdali, gość sie nie wkręcał, był opanowany i spokojny a hamowania awaryjne robiliśmy przy 10km/h, górka smiech bo we wrocławskim wordzie przy stanowisu dla motorów jak staje sie na górce przy narysowanej lini to juz jest szczyt górki i tak naprawde stoi sie na równo :)trasa standardowa bez niespodzianek taki ludzki egzamin, jesli ktos potrzebuje jajswiezszych info co na egzaminie jest na prawde i co chcą egzaminatorzy to odpowiem na wszytskie pytania pozdro do milego spotkania na trasie

 

aha teraz trzeba czekać na odbiór prawka 3 tygodnie - chyba bedą to moje najdłuższe 3 tygodnie :icon_rolleyes:(((((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracam do tematu, bo egzamin już niedługo. Jak wygląda dokładnie egzamin na placu we Wrocławiu. Co się sprawdza z czynności eksploatacyjnych ? ? ?

 

[Tak dla pewności się zapytam. Jak się powinno prawidłowo sprawdzać poziom płynu hamulcowego do przedniego zacisku, na stopce i kierownica maksymalnie w lewo, czy motor w pionie ? ? ?]

Edytowane przez Prog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze,

 

już niedługo ? tzn ? ile się teraz czeka ?

 

w przyszłym tygodniu kończę jazdy. ( prog - gdzie robisz ? ja kursant)

z tego co mi wiadomo a mogę się mylić ... to ta egzaminacyjna 125ccm ma tylko centralną podstawkę więc jeden ciul ale kierę w prawo mozna skręcić lekko :)

 

powinno się sprawdzić olej( bagnet albo masz tam oczko),

poziom płynu hamulca przedniego (masz przy manetce takie oczko i coś tam pisze, skapniesz się :D zresztą i tak wystarczy udawać że coś sprawdzasz ).

światło przednie wystawiasz łapę czy ci na nią świeci,

kierunki , lusterka

i kranik ;] wieść gminna niesie, że kogoś kiedyś oblali bo mu zgasło i coś tam :biggrin:

 

Właśnie co z tym placem ... w jakim stanie jest sprzęt :biggrin: ?? Czy egzaminator ma prawo narzucić ci na jakim biegu masz plac robić ??

 

pzdr

Edytowane przez dud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię w manewrze. Zdaję w przyszłym tygodniu. Nawet się nie pytaj ile się czeka. Ja czekam od 8 czerwca ! ! ! Najpierw musisz zdać teorię by się zapisać na praktykę. Nie wiem czemu tak dziwnie jest w naszym wrocławskim Wordzie. Nawet wysłałem zapytanie, czy nie można byłoby się zapisać na egzaminy jakoś inaczej. Odpowiedzieli, że niestety nie...

 

Egzaminacyjna TW125 ma tylko centralkę ? ? ? Dziwne, chyba tylko nóżkę boczną... ale nie wiem. Liczę tu na wypowiedź Cyny.

 

Na placu jeździsz na takim biegu jak Ci odpowiada. Egzaminator nie może Ci nic narzucić.

 

Też mnie dziwi jedna rzecz, że Cyna miał hamowanie awaryjne... przecież już tego nie powinno być, bo to wycofali. Wszędzie się rządzą swoimi prawami.

 

Mam nadzieję, że zdam bo powoli już mnie nachodzi cykor...

 

Tobie dud życzę wytrwałości w oczekiwaniu na egzamin, podejrzewam, że poczekasz w sumie na egzamin praktyczny z 1,5 misiąca do 2. Teraz powinny być mniejsze kolejki. Ja czekam 2,5 miesiąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytskich opisze Wam zaraz jak wygląda egzamin bo ostatnio zdawalem i wiem jeszcze jak wyglądal inny bo zdawal z nami koles co nie zdal.....wczesniej.

otóz sprawa wygląda tak ze najpierw przyszedł starszy pan przedstawil sie i opowiedszial o zasadach ale bardzo ogólnie

sprawa pierwsza wezcie dokumenty dpwód albo paszport bo nic innego nie dziala prawa jazdy czy karty kredytowe :biggrin:

2 kolejnośc jest ustalona alfabetycznie

3 najpierw plac

4 pierwsza osoba podchodzi do motory odpowiada na pytania typu gdzie sprawdzay olej, jak sprawdzić łancuch, jak właczyć swiatła drogowe

motor jest prawie nowy w stanie idealnym mają yam kilka w wordzie ale wszytkie są nowe ja jezdzilem na takim co mial 2000km przejechane, dobrze wyregulowany nie szrpie sprzęgło łagodnie bierze

potem jest kólko po placu podczas którego gosc klaszcze i trzeba sie zatrzymać awaryjnie niby trzeba jechać na 2 ale ja toczylem sie na jedynce i zaliczylem, nastepnie wjazd na górke akuratnie u nas górka ma namalowaną linie stopu na której sie zatrzymujemy na sczycie wiec jest tam juz płasko jaja..., wazne ze przed ruszeniem ogladamy sie i upewniemay czy mozemy jechać dalej, potem zjezdzamy i slalomem wjezdzamy na osemke. nie ma narzyconych biegów predkosci czasu czy sposobu, trzena jechać oglądając sie na zakretach i nie wjezdzać na linie, kazdy manewr na placu nie zaliczony mozna jeden raz poprawić

potem wracamy do punktu poczatkowego gasimy motor i gosc wzywa nastepnego

potem czas na miasto zakladamy kask z głosnikiem tak zeby slyszeć egzaminatora i ruszamy na trase, trasa standardowa wywieszona w wordzie przy kasie, przejezdzamy i wracamy do osrodka pokazujemy twarz do kamery w samochodzie egzaminatora i za 3 tygodnie zglaszamy sie po odbiór prawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam. Potrzebne mi cenne wskazówki jak zachowywać się na egzaminie we Wrocławiu. Od 15 lat posiadam B i nigdy nie miałem nawet stłuczki, jeżdżę mocnymi autami ale w ruchu miejskim przepisowo. Teorię rozumiem bardzo dobrze (100% poprawnych odpowiedzi na egzaminie wewnętrznym), manewry wychodzą mi super, czuję się jak ryba w wodzie natomiast w mieście popełniam błędy w stylu nadgorliwe ustępowanie pierszeństwa pieszym na przejściach itp. ogólny brak zdecydowania gdyż bardzo mocno skupiam się na ruchu drogowym w okół mnie. Postawa bardzo defensywna i nawyki z auta, często nie dojeżdżam do lewej krawędzi jezdni skręcając w lewo (nawyki z auta). Jeżdżę crossem głównie w terenie i raczej nigdy tego nie zmienię bo kocham off-road ale denerwujące mnie jazda autem po paliwo itp. bardzo chciałbym być pełnoprawnym motocyklistą mimo tego że we Wrocławiu i w podobnych mistach nigdy nie zagoszczę (szkoda opon na asfalt). Ciężki orzech do zgryzienia przede mną... Motocykl zarejestrowany itd tylko prawka brakuje. Traktuję egzamin jako wielkie wyzwanie i sprawdzian własnych umiejętności ale bezpieczna jazda na egzaminie na pewno nie wystarczy aby zdać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...