Skocz do zawartości

Po jakim czasie można sprzedać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam całe grono! Problem leży tak jak w temacie. To znaczy po jakim czasie mogę sprzedać moto żeby nie zabulić jakiegoś podatku. Nie wiem ile w tym prawdy i czy jeszcze tak jest ale jeżeli sprzedaje się pojazd przed upływem pół roku to trzeba będzie coś uiścić do skarbówki ? Ktoś nad tym czuwa czy można się jakoś śliznąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuwa US, jeśli sprezedaż w ciągu 6 miesięcy bulisz podatek obrotowy.

Ślizgnąć zawsze się mozna ale kara w wysokości 50 000 mało atrakcyjna

Podatek obrotowy powiadasz? podaj jakiś paragraf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi panienka w US powiedziała że płaci się podatek jeśli się zarobiło na sprzedaży samochodu czy motocykla (tzn jeśli na umowach cena sprzedaży jest większa od zakupu).

I nic nie wspomniała o czasie jaki musi upłynąć między tymi transakcjami :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całe grono! Problem leży tak jak w temacie. To znaczy po jakim czasie mogę sprzedać moto żeby nie zabulić jakiegoś podatku. Nie wiem ile w tym prawdy i czy jeszcze tak jest ale jeżeli sprzedaje się pojazd przed upływem pół roku to trzeba będzie coś uiścić do skarbówki ? Ktoś nad tym czuwa czy można się jakoś śliznąć ?

Czesc.

Z tego co wiem, to przy sprzedazy obowiazuje cie tylko 2% podatku od wartosci sprzedazy. I nie jest to zalezne od czasu w jakim po kupnie sprzedajesz sprzet. (i nie jest tak, jak niektorzy sadza, ze jak kupujacy placi podatek, to sprzedajacy nie musi). Jak sie dowiem czegos wiecej to napisze. Postaram sie szybko to sprawdzic.

3m sie :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co wiem, to przy sprzedazy obowiazuje cie tylko 2% podatku od wartosci sprzedazy.

 

Mowisz o podatku od czynnośći cywilono prawnej ,który dotyczy kupującego. Sprzedający jest wolny od podatków, przynajmniej jak sprzedaje np motocykl taniej niz kupil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o podatku od czynnośći cywilono prawnej ,który dotyczy kupującego. Sprzedający jest wolny od podatków, przynajmniej jak sprzedaje np motocykl taniej niz kupil.

 

nieprawda. Przepisy nie precyzują, która strona płaci podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC). US może ścigać obie strony, albo bogatszego :icon_rolleyes:

Dlatego najlepiej w umowie zapisać, kto płaci PCC

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Z tego co wiem, to przy sprzedazy obowiazuje cie tylko 2% podatku od wartosci sprzedazy. I nie jest to zalezne od czasu w jakim po kupnie sprzedajesz sprzet. (i nie jest tak, jak niektorzy sadza, ze jak kupujacy placi podatek, to sprzedajacy nie musi). Jak sie dowiem czegos wiecej to napisze. Postaram sie szybko to sprawdzic.

3m sie (IMG:style_emoticons/default/buttrock.gif)

 

 

Wszystko fajnie ale jak to się ma do tego o czym rozmawiamy? :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czytajcie trochę co jest pisane na forum. Już było wyjaśnienie o podatku PCC. Obowiązuje on solidarnie obie strony a kto go fizycznie zapłaci to już kwestia dogadania się między stronami.

 

 

http://www.pit.pl/pages/i/1192.php?lt=Czyn...20cywilne%20PCC

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprzedaży jakiego kolwiek pojazdu który przechodzi przez łapki US wcześniej niż 6 miesięcy po kupnie płaci się 10-cio % podatek dochodowy. I nie tylko przy nieruchomościach, jak ktoś nie wierzy polecam telefon do informacji skarbowej, czy poprostu do skarbówki.

 

 

o podatku od czynnośći cywilono prawnej autor posta nie pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...