Skocz do zawartości

Kultura Niemieckich Kierowców


aftys6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzisz, że sytuacja taka ma miejsce dlatego, że ludzie skazani na codzienne telepanie się/stanie w korkach są sfrustrowani, co nasila ich agresję? To właśnie oni stanowią bohaterów mojego wątku. A wsiadłby jeden z drugim do pociągu. :clap:

Zgadzam się Olsenie. Ale to prowadzi do wniosku, że oni są niezrównoważeni psychicznie (a więc nie powinni posiadać prawa jazdy). Ja wybieram stanie w korkach jadąc puszką i nie mam z tym problemu - mam radio, CD, fajki i już. Myślę, że wiele osób ma podobnie. Jak chcę na 100% zdążyć na określoną godzinę do Wawy bez przygód - wybieram pociąg i metro, albo wyjeżdżam znacznie wcześniej. Przecież każdy tak może. Dla mnie samochód to takie przedłuzenie domu. Jak wychodzę z roboty i wsiadam do fury, to już jestem właściwie w domu ;) mimo, że mam jeszcze godzinę drogi, a jeśli są korki to i dłużej. To tak jakbym siedział w fotelu i słuchał muzy.

Nie jest więc dla mnie (i dla Ciebie pewnie też) żadnym usprawiedliwieniem, że ludzie SKAZANI na stanie w korkach itd... To ich wybór.

 

pozdr

 

OT. Z tego, co się orientuję to w Polsce NIE JEST ZABRONIONE omijanie stojącego pojazdu w obrębie pasa ruchu. KRD nie uwzględnia również takiej możliwości.

No "omijanie stojącego pojazdu" można wykonywać nawet przejeżdżając na sąsiedni pas ruchu. No bo jakby stał TIR, który zajmuje całą szerokość pasa, to wszyscy by czekali aż pan kierowca zrobi siku?

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]No "omijanie stojącego pojazdu" można wykonywać nawet przejeżdżając na sąsiedni pas ruchu. No bo jakby stał TIR, który zajmuje całą szerokość pasa, to wszyscy by czekali aż pan kierowca zrobi siku?

Może faktycznie, jak zauważył Pierun, powinienem napisać, że dotyczy to pasów ruchu oddzielonych linią ciągłą. W przypadku linii przerywanej problem omijania jest bezdyskusyjny i prawo jest po jedynej słusznej czyli naszej stronie :clap:

Pozdrawiam.

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie, jak zauważył Pierun, powinienem napisać, że dotyczy to pasów ruchu oddzielonych linią ciągłą. W przypadku linii przerywanej problem omijania jest bezdyskusyjny i prawo jest po jedynej słusznej czyli naszej stronie :)

Pozdrawiam.

hikor

Tylko trzeba kierunek wlaczac zmieniajac pas ruchu :lalag: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie podniecam tą jazdą Niemców, niby kultura itd. ale IMHO to wynika bardziej z prawa, przepisów,

stanu ilości i jakości dróg, no i nie uchronności kary : :icon_rolleyes: :) ;)

Te wszystkie czynniki wymuszają pewien typ zachowań i oczywiście napewno wpajają nawyki.

Ale mimo wszystko często wychodzi z nich jacy są naprawdę jak przyjadą do kraju w którym nie czują takiego bata nad sobą.

;)

Mój kolega miał kilka przygód z takimi kierowcami i to nie w Polsce a we Włoszech.

Jak sejem próbował wyprzedzać lepsze niemieckie fury to kierowcy często nie puszczali, zajeżdżali drogę a nawet jak sie mu udało to pokazywali swoją wyższość niejednokrotnie wyprzedzając w niedozwolonych miejscach.

 

I mimo, że u nas panuje raczej większa powiedzmy "wolność" to jeżdżąc po Niemczech jednak w większości potrafimy się dostosować do tamtejszych warunków.

 

Dla tych którzy uważają, że na naszych drogach panuje dzicz proponuję obejżeć ten filmik: ;)

http://www.smog.pl/wideo/1026/ruch_uliczny_w_indiach/

Edytowane przez BaRy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...