Skocz do zawartości

KMX 125 na supermoto


Rekomendowane odpowiedzi

Piękna ta tska jest, baaardzo mi sie podoba, :) dla gościa za pomysł i wykonanie ;) , apropo przeróbki na sm to bły kiedyś na forum zdjęcia hma przerobionego na sm, właśnie z felgami od jawy :biggrin:

Edytowane przez DziDzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem może sie nie znam ale nie widze problemu przerobienia kazdego enduro na SM....drugi zestaw kół moze byc bez opon...bierzemi z nich piasty....natępnie kupujemy felgi 17" i szprychy do tych felg...składamy do piast (oczywiscie kwestia kupienia odpowiedniej średnicy szprych do piast) skłądamy nastenie kupujemy opony 17" zakładmay na felgi...całe kola zakladamy na moto i mamy SM ;].....ja nie widze problemu teoretycznego....moze gdzieś po drodze powstał by jakis problem ale w tej chwili go nie widze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem może sie nie znam ale nie widze problemu przerobienia kazdego enduro na SM....drugi zestaw kół moze byc bez opon...bierzemi z nich piasty....natępnie kupujemy felgi 17" i szprychy do tych felg...składamy do piast (oczywiscie kwestia kupienia odpowiedniej średnicy szprych do piast) skłądamy nastenie kupujemy opony 17" zakładmay na felgi...całe kola zakladamy na moto i mamy SM ;].....ja nie widze problemu teoretycznego....moze gdzieś po drodze powstał by jakis problem ale w tej chwili go nie widze....

 

 

 

jedyny problem to $

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. No mozna zrobic tak jak ktos juz na forum kiedys mowil.

Felga od Jawy - nowa z 70zl

Sprychy na kolo 18 - z 2zl sztuka

 

Tylnie kolo zostawiamy tak jak jest i tylko z przedniego wyjmuje piaste. Zanosimy do kogos kto umie przeplatac (nawet sklep rowerowy jakis) felge, sprzychy i piaste.

Zakladamy oponki i mamy kola szosowe, co prawda nie oryginalne SM, bo '18 , ale co szosowe to szosowe.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak jak kolega mowil muszisz kupic felge od jawy to jest 70 zl

potem komplet szprych musisz policzyc ile masz i pomnozyc to przez 2 i wtedy bedziesz mial cene (wiem ze w czestochowie kolesie robia szprychy na wymiar) potem oponki no to zalezy jakie jak chcesz zwykle szosowe np. mitasa to sa po 170 zl tyl a przod troszke tanszy bo po 140 zl a jak chcesz prawdzie torowe sliki to kusisz liczyc jakies 400 zl od opony

no i robocizna za przeplecenie jednego kola w serwisie rowerowym biora 40-50 zl (bo to jest kolo motyklowe i podejrzewam ze bedziesz jeszcze musial kupic specjalny klucz do szprych motocyklowyck ktory koszstuje okolo 30 zl )

no i za zalozoenie opon jakies 20 zl wiec sumujac bedzie to jakies :

na tanich oponach przyjmujac ze masz 36 szprych = okolo 550 zl

na prawdziwych slikach i przyjmujac ze masz 36 szprych = okolo 1070 zl

wybor nalezy do ciebie jak chcesz to zrobic

p.s.

przypominam ze przydaloby sie jeszcze kupic wieksza przedia tarcze hamulcowa i lepszy zacisk hamulcowy (najlepiej 4-6 tloczkowy ;])

i kupic inna twrdzsza zawieche albo ja przerobic na twardzsa ( zmienic olej na bardziej gesty lub wstawic nowe twardze sprezyny )

 

pozdrawiam Czarek

Edytowane przez czarczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...