Skocz do zawartości

cała prawda o kosztach MX


Rekomendowane odpowiedzi

jw. Ile tak na prawde kosztuje utrzymanie motocykla motocrossowego klasy 80 - 125 ccm?

 

Często czytam tu, że motory takiego typu to "skarbonka bez dna" i w motor cały czas wsadza się pieniądze.

Temat dal mnie jest o tyle ważny, bo w niedalekiej przyszłości planuje zakup yz'tki 80 z roku 96 i moje początki z motocrossem. Jednak boje się dużych wydatków, ładowanim kasy w moto, bo jak większość ludzi raczej wolałbym exploatować taki pojazd niż tylko wrzucac w niego pieniądze. Na jakie wydatki musze się przygotować?

warto dodać, że moje jazdy ograniczyłyby się do wypadów w las, czasem na tor. ógólnie szanowałbym ten motor na tyle ile sie da szanowac MX :P Wiadomo, że na tłoku i niektórych częściach nie oszczędze ale chcialbym wiedzieć czy na mx w ogóle bedzie mnie stać ;) :P

 

Jeżeli podobny temat był już wcześniej poruszony to bardzo przepraszam. Prosze o odpowiedzi i wpisywanie własnych kosztów :icon_question: pozdrawiam, Cubix

Edytowane przez MOTO><CUBIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 ccm jest to mała pojemnosc wiec tloki dosc czesto, napewno czesciej jak w 125 czy 250 2t. Kiedys pewnie korbe tez bedziesz musiał zmienic.

A tak to opony, naped, klocki, olej w silniku dosc czesto, olej do mieszanki, jakies preparaty do łancucha czy nasaczania filtra powietrza. Do tego jakies wyjazdy na inne tory bądz jakies amatorskie zawody.

Niestety ale dosc troche to kosztuje :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 80cc czesci zmienia sie czesciej, ale sa one sporo tansze!

bo jak większość ludzi raczej wolałbym exploatować taki pojazd niż tylko wrzucac w niego pieniądze.
moje jazdy ograniczyłyby się do wypadów w las, czasem na tor.

.... dlatego na twoim miejscu raczej zastanowilbym sie nad jakims typowym enduro. tutaj koszty utrzymania sa jednak duzo, duzo nizsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego ile bedziesz jezdzil:)

Ja jezdze praktycznie codziennie i przez 2 miesiace wydalem na sprzet okolo 2 tys zł.

Rzadsza jazda=mniejsze koszta:)

Duzo zalezy tez od stanu motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...