Skocz do zawartości

SPOTKANIE Z TAKSÓWKĄ


diablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

Znajdując się na drodze osiedlowej,jadąca przede mną taksówka zwolniła i czasami stawała. Kierowca taxi rozglądał się na lewo i na prawo szukając pewnie numeracji bloków.Postanowiłem wyprzedzić go gdyż jechał niepewnie. :) W połowie manewru złotówa gwałtownie skręcł w lewo dokonując manewru zawracania.Uderzyłem swoją prawą stroną w jego przednie drzwi,po czym samochód stanął .Podpierając moto na lewej nodze czekałem aż się rozczepimy. :D Na szczęście kolega jadący za mną pomógł mi przytrzymać moto (waga ok.300KG),bo bym runął na glebę.Oczywiście złotówa wyleciał i stwierdził że to moja wina,lecz gdy chciałem wezwać policję zmienił zdanie i próbował się dogadać.Na szczęście moje obrażenia były niewielkie(zbite kolano i manetka hamulca wygięta),co do taksówki to (wgięte i porysowne drzwi).Na tej drodze nie było lini ciągłej ani garbów,ani też zakazu wyprzedzania,jedynym ograniczeniem był znak ograniczający jazdę do 40km/h.Spieszyłem się na otwarcie sezonu (WARSZAWA BEMOWO),wiec szybko się dogadaliśmy. ;) :wink:

 

Mam nadzieję że kolejne sezony będą bezwypadkowe :) :D

 

 

Pozdrawiam DIABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jest ważna i niesie ze sobą pewną naukę! A mianowicie jak wyprzedzasz i widzisz, że cię nie widzi to najpierw albo już w trakcie wyprzedzanie uxyj klaksonu! Masz większą pewność, że cię zauważy, a raczej na pewno nie skręci na ciebie tylko zwolni.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U hu hu to trzebaby non stop trąbić :)

 

Nauki to tu specjalnie żadnej nie widzę, bo to że trzeba z góry oceniać innego uczestnika ruchu i w razie wątpliwości co do jego zamiarów zachować szczególną ostrożność, jest oczywiste, w szczególności jeśli ktoś mieszka w dużym mieście. Wyprzedzanie tej złotówy było błędem i kropka. Ale doświadczenie jakoś trzeba zdobywać, nie? [macha ręką w gipsie] ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby każdy opisywał każdą niebezpieczną sytuacje jaka spotkała go danego dnia to forum już dawno pękłoby w szwach, nie sądzisz? Od tego to jest pamiętnik.

Poza tym takie przestrogi to są warte tyle co nic. Póki nie zaboli to sie nie nauczysz. O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...