Skocz do zawartości

Pierwsza "tysiączka"


jakuba1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

robie swoja inazuma wypady po 300km. na jedno popoiludnie przewaznie po kotlinie klodzkiej i zadnego zmeczenia nie odczowam.jedynie przelot trasa a 4 z predfkoscia ok.240km/h [kilkadziesiat km.] malo mi lba nie urwalo hehe.ale mosialem sprawdzic jak to jest, na golasie latac.

zdarzało się zrobic >1000km w ciągu dnia (bo w nocy nienajlepiej widzę :) ), ani pasażer, ani bagaże, ani posladki nie narzekały, więc śmiem stwierdzić że 1200S jest komfortowym motocyklem ;)

bez owiewki mogloby być w takiej trasie mocno ciężej, na gołym Bandycie przy przelotach rzedu 400km (140-200) mój kark miał dosyć ;) , choc doświadczenia niezapomniane :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jak bede mial taki problem jak ty to bede sie zastanawial nad dwiema opcjami.

FAZER1000 (opis w sierpniowym Motocyklu), albo Suzuki SV1000s

Sa to motocykle z plastikowa czasza co jest przedatne w turystyce, ale oczywiscie dostepne se w wersjach "calkowitego golasa" i tak Suzuki SV1000N lub Yamaha FZ1

Dzieki za porade , ja jakoś nie bardzo mam przekonanie do Suzy ale widze , że na forum mają same pozytywne opinie. Musze to przemyśleć.

Miałeś okazje porównać Suzuki i Yamahe w praktyce czyli w jeździe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznego doswiadczenia z tymi motocyklami nie mam - jedynie tyle co wyczytalem, sama teoria. Dopiero zaczynam prawdziwa przygode z motocyklami ale przymierzam sie do tych samych moto tyle ze w slabszej wersji silnikowej (sv650s lub fazer600, z wiekszym naciskiem na suzuki - yamaha moze mnie przerosnac). Z testow itd wynika ze yamaha jest nieco mocniejsza i wygodniajsza zarowno dla kierowcy jak i pasazera. W suzuki pozycja motocyklisty jest inna (czyt. wygodniejsza na dluzsze wypady) w wersji bez owiewki. Na forum mozna sporo znalezc wlasnie o slabszych wersjach tych moto, ale na necie juz bankowo znajdziesz jakies opisy i testy.

 

Oczywiscie jesli dysponujesz kupa szmalu to moge polecic jeszcze jeden obiekt moich westchnien - DUCATI S2R 1000 lub S4R. Jesli kiedyklolwiek wygram w totka lub w jakis inny sposob zgarne kupe kasy to takie DUCATI na bank stanie w moim garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jesli dysponujesz kupa szmalu to moge polecic jeszcze jeden obiekt moich westchnien - DUCATI S2R 1000 lub S4R. Jesli kiedyklolwiek wygram w totka lub w jakis inny sposob zgarne kupe kasy to takie DUCATI na bank stanie w moim garazu.

 

Może racja ale słyszałem , że kłopot jest z serwisem i na cześci trzeba długo czekać.W każdym razie życze udanego zakupu i do zobaczyska na szosie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze , że chodzi mi to po głowie - a co myślicie o 1200 C , chyba troche za mułowaty bo desine ma kapitalny to chyba jeden z ładniejszych motorków ;)

Jechałem kiedyś ZA 1200C w Alpach na ostrych winklach i muszę powiedzieć, że o mułowatość bym go nie posądził. Gość składał się bardzo ładnie, a jak odkręcał na wyjściu z łuku, to robiło to wrażenie. Na pewno nie jest tak dynamiczny jak np. R1200S, ale nie sądzę żeby przy turystycznej jeździe wykazywał braki mocy.

 

Niemniej ponawiam apel o jazdę próbną na R1150R ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak i zamiast mieć łatwiej to coraz wiekszy mętlik ;) ale to racja trzeba ruszyć dupe i troche sprzętów popróbować. Najgorsze że jak coś ciekawego się trafi to - Szczecin,Suwałki,Rzeszów i jakoś trudno się zebrać ale chyba nie ma wyjścia. Dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przyjedz do białegostoku na miejscu jest SV100 ,FAZER 1000.DWA 600

SUZUKI DL 650. XX 1100. BMW R 1150 napewno cos se znajdziesz...

pozdr

No to jest właśnie to - Białystok ;) musze to zostawić na wrzesień chyba ale dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jesli dysponujesz kupa szmalu to moge polecic jeszcze jeden obiekt moich westchnien - DUCATI S2R 1000 lub S4R. Jesli kiedyklolwiek wygram w totka lub w jakis inny sposob zgarne kupe kasy to takie DUCATI na bank stanie w moim garazu.

 

 

Może racja ale słyszałem , że kłopot jest z serwisem i na cześci trzeba długo czekać.W każdym razie życze udanego zakupu i do zobaczyska na szosie :biggrin:

 

jak masz kase na taki sprzet to serwis nie bedzie ci straszny jakikolwiek by on nie byl. A fakt ze ducaty sie psuja itd. takie rzeczy opowiadaja ludzie na zasadzie: slyszalem ze sie psuja, znajomy,znajomego mojej znajomej mial ducati i on sie psuje czy cos. Ogolnie niby kazdy slyszal ze sie psuja, ale zapytaj ktoregokolwiek posiadacza ducati czy on sie naprawde psuje czy to jakies bajki sa (fakt w kazdej bajce jest troche prawdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kase na taki sprzet to serwis nie bedzie ci straszny jakikolwiek by on nie byl. A fakt ze ducaty sie psuja itd. takie rzeczy opowiadaja ludzie na zasadzie: slyszalem ze sie psuja, znajomy,znajomego mojej znajomej mial ducati i on sie psuje czy cos. Ogolnie niby kazdy slyszal ze sie psuja, ale zapytaj ktoregokolwiek posiadacza ducati czy on sie naprawde psuje czy to jakies bajki sa (fakt w kazdej bajce jest troche prawdy).

To racja ludziska boją się tego czego nie znają :) a Dukaty to jeszcze niezbyt popularne sprzety. Jeden ból tylko mam żebym troche głupio na takim monsterze nie wygłądał :biggrin: bo w papierach niestety przybywa ale do odważnych świat nalezy - pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

monster to bardzo energetyczny motocykl, z awaryjnością chyba żeczywiście opinie są przesadzone (tak jak by japonia była bezawaryjna)

ostatnio rozebrałem monstera 600 takiego bardzo mocno urzywanego totalne zero dbania o motor przebieb 40tys i po rozebraniu okozało sie że tłoki korby zawory wszystko jest w bardzo dobrym stanie cylindry mają jeszcze ślady po honownicy trzeba tylko desmo wyregulowac ...

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne pytanie - BMW R1150R czy Yama XJR jeśli ktoś poda przekonywujące powody za jednym lub drugim stawiam flache :clap:

XJR - mocniejsza

R1150R - napęd wałem, rewelacyjne hamulce, genialna charakterystyka silnika (dobrze przyspiesza z baaardzo niskich obrotów). Nie jest japoński no i fajniej wygląda ;)

 

Generalnie XJRka bardziej sportowa, a Rka do bardziej lajtowej jazdy.

Edytowane przez CosmoSquig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJR - mocniejsza

R1150R - napęd wałem, rewelacyjne hamulce, genialna charakterystyka silnika (dobrze przyspiesza z baaardzo niskich obrotów). Nie jest japoński no i fajniej wygląda ;)

 

Generalnie XJRka bardziej sportowa, a Rka do bardziej lajtowej jazdy.

 

 

 

Chciałeś powiedzieć , że dla rocznika *68 raczej BMka :clap: masz u mnie flache jak sie spotkamy-

chyba przeważy kardan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne pytanie - BMW R1150R czy Yama XJR jeśli ktoś poda przekonywujące powody za jednym lub drugim stawiam flache :clap:

 

BMW

+ Wał ( wielki + )

+ Marka ( drogo kupujesz, drogo odsprzedajesz )

+ Przeglądy co 10tys.km

+ trwałość

 

- w porównaniu z XJR'ą, słabe toto.

- drogo kupujesz

- skrzynia biegów ( doświadczenia z poprzedniego modelu 1100 )

 

XJR'a

+ wygląd

+ moc i sposób jej oddawnia, cudownie mięciutko, można pomalutku, można walczyć.

+ komfort jazdy

+ cena znacznie niższa niż BMW

 

- łańcuch i sposób jego regulacji ;)

- Przegląd co 6tys.

 

Jak miałbym duuużo kasy wziąłbym BeeMkę,

jak chciałbym się lansować, wziąłbym BeeMkę,

jak nie lubisz naciągać łańcucha i grzebać przy motocyklu, wziąłbym BeeMkę.

 

Jak chciałbym mieć duuużo radości z jazdy, wziąłbym XJR'ę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...