Skocz do zawartości

SPROWADZENIE MOTOCYKLA


Rekomendowane odpowiedzi

ponoc mozna rejestrowac bez wymeldowania , ale to glownie zalezy od urzedu , bo kazdy ma swoje wlasne niepisane prawa ktorymi sie zadzi.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wymeldowanego niemca nie zarejestrujesz (chyba ze cos znormalniało) bo trzeba miec wazny dowód rejestracyjny z kraju pochodzenia. Dobiero w WK skumają sie z niemiecką strona w celu przerejestrowania.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy ktokolwiek sprzeda Ci niewymeldowany pojazd, moze poza rodzina :biggrin:

 

Jezeli wlasciciel idzie z Toba do urzedu to mozesz bezwzglednie w kazdym urzedzie przerejestrowac pojazd. Wlasciciel " zaje " a konkretnie usowa naklejki z tablic ( moze je albo wyrzucic, albo zatrzymac na pamiatke ), Ty dostajesz komplet dokumentow, za 0,60 Ecentow mozn awyrobic dodatkowo miedzynarodowy dowod rejestracyjny, ma sie wtedy trzy dokumenty.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dniu musisz wykupić polisę oc.Po upływie ok. 30 dni płacisz 125 zł , otzymujesz twardy dowód , polską kartę pojazdu i możesz odetchnąć z ulgą ;)

 

Rejestrowałam ostatnio swój motocykl,sprowadzony z Niemiec , koszta:

60zł tłumaczenie dokumentów

160zł vat 25

100zł pierwszy przegląd

188zł opłaty w WK

plus oc w (Pzu najtaniej) 200zł

 

Całość ok 700zł

 

Mam tylko pytanie co do Oc, dostałam tablice i miękki dowód, ale nie miałam czasu wykupić odrazu Oc, z powodu wyjazdu z kraju, czy to jakiś problem? Skoro motocykl stoi w garażu "nie jeżdżony", to chyba OC nie jest aż tak konieczne? Planuję wykupić Oc w dniu, w którym pójde odebrać twardy dowód. Czy WK może się do tego przyczepić?

 

Pozdr.

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla obowiązku posiadania oc nie ma znaczenia, czy pojazd jest użytkowany

 

BTW pierwszego przeglądu: jeśli pieczątka z kraju pochodzenia jest ważna, w polsce przeglądu nie wykonuje się

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...