Skocz do zawartości

Sprzęgło GSX-R ciąg dalszy....


TUREK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniałem sprzegło w srad 750 97 r z opisu sprzęgło identyczne olej identyczny tarcze EBC wzmocnione (szersze okł. niz w orginale ) przekładki niezmienione sprężyny niezmienione przebieg 40tys stare tarczki skatowane od stawiania na koło. Nowy olej tarczki niemoczone. Tam można pomylić się z tymi grubszymi przekładkami jak również odwrotnie zamontować sprężyny tależowe . Aha zieniłem też linke sprz. ogolnie cięzko chodzi koledzy śmieją się że pakuje na lewa dłoń. niespotkałem motocykla w którym tak dużej siły trzeba użycc do wysprzęglenia. zrobiłem już 5 tys i żadnych oznak ślizgania a na kole dalej latam.Nie rozumiem po co są tam te trzy małe śrubki one nic nie trzymają kompletna lipa. I jeszcze jedno w 600jest o jedną tarczke mniej niż u mnie sprawdze którą mam obie serwisówki. Sorryyy pomyłka olej to mobil motocyklowy 4 T półsyntetyk

 

no to widać, że EBC jednak daje radę....Przekładki te grubsze można dowolnie montować między 3 a 6 pozycją licząc o dekla i fabryka podaje, że może być ich od 0 do 3 tak, żeby cały komplet miał odpowiednią grubość - ja mam dwie. Przy odwrotnie zamotnowanych sprężynach, to akurat sprzęgło raczej nie ma prawa banglać. Na preclach jakiś gostek napisał mi, że miał podobnie i była to wina popychacza :wink: ale czekam na konkretne wyjaśnienie bo nie bardzo wiem co miał na myśli :). Linkę też całą wymontuję i sprawdzę, chociaż nie zauważyłem jakiś oznak jej nieprawidłowej pracy.

 

raczej zestawy Barnetta nie sa zalecanedo streetracingu predzej do drag racingu :)

w usa do gixerów pakuja serie ;)

 

o tym, że polecją serię to już się naczytałem ale jak zwykle po... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie ustawieie mechanizmu wyciskowego (to co się ustawia z lewej strony motocykla). Od tego bym zaczął całe grzebanie. A najlepiej tak jak powiedziałem - pofatyguj się do mnie, chętie to zobaczę na żywo.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie ustawieie mechanizmu wyciskowego (to co się ustawia z lewej strony motocykla). Od tego bym zaczął całe grzebanie. A najlepiej tak jak powiedziałem - pofatyguj się do mnie, chętie to zobaczę na żywo.

 

Pawel

 

zjawiam się po weekendzie :P sam nic nie będę dotykać bo Ty pamiętasz jak było regulowane więc łatwiej Ci będzie stwierdzić czy coś się zmieniło w regulacji przez te 1500 km.

 

 

pees. na razie według moich ustaleń jest duża szansa włożenia do niego sprzęgła nawet z K4 ;) bo jeżeli się nie znajdzie jakaś ewidentna przyczyna... to wolę już zainwestować w całe sprzęgło od jakiejś świeżyzny z normalnymi sprężynami gdzie możliwość " regulacji " jest trochę większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te SRADy były dzielone na wersje V, W, X i każde miały różne grubości przekładek - minimalnie się różniły - może masz nie takie jak trzeba...

 

wszystko się zgadza tylko wersje V, W i X , Y są bliźniacze. Od 97 - 00 zmieniały się grubości tarcz i przekładek jak również grubość całego " pakietu " i " DISK, CLUTCH PRESSURE ". W 97 - 98 powinno być 40.368 +/- 0.3 mm a w 99 -00 już 45.585 +0.1/-0.5 mm. Według EBC moje tarcze SRC58 pasują do GSXR 600 V/W/X/Y 97-00. Więc sama grubość przekładek i ich zróżnicowanie ma na celu dobranie takich, żeby cały pakiet miał odpowiednią grubość. Mój stary pakiet miał grubość około 40.0 mm a nowy założony 40.2 mm więc idealnie mieści się w przedziale, co więcej założone są dokładnie takie grubości przekładek jak zaleca fabryka i w odpowiedniej ilości....

 

..a się ślizga ;)

 

pees. rozumiem, że u Tomka bangla na razie :biggrin:

 

pees2. wszystko do sprawdzenia łącznie z cenami na :D http://www.alpha-sports.com/suzuki_parts.htm - rewelacyjna stronka :)

Edytowane przez TUREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...