Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

świece wypal nad kuchenką gazową, mają być suche, Zanim je wkręcisz ponownie wsadź palec w otwór świecy w glowicy i zakreć rozrusznikiem(prowizorycznie sprawdzisz czy jest ciśnienie w cylindrach, jeżeli będzie ciśnienie napewno poczujesz) po wkręceniu świec pokręć trochę rozrusznikiem, jak nie zapali wykręć znowu świece i sprawdź czy są mokre.

jeżeli suche możesz jeszcze dla pewności wyjąć filtr powietrza i np. podlać trochę paliwa w gardziele gazników lub użyć jakiegoś samostartu(jeżeli odpali to problem z paliwem).

W twoim sprzęcie jest elektryczna pompa paliwa, po lewej stronie zbiornika powyżej gazników jest złaczka przewodów paliwowych, rozłącz przewody, włącz zapłon i zakreć rozrusznikiem powinno popłynąć paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam, znalazłem, biorę się za robotę, dziękuję bardzo za pomoc

 

racja, pompa nie działała, uruchomiłem ją, teraz ładujemy akumulator i powinno wszystko chodzić jak w zegareczku, dam znać wieczorem, czy dałem sobie radę i czy chodzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie ma chodzić tylko podawać paliwo, czy sprawdziłeś , ze paliwo dochodzi do gażników(choćby do tej złączki o której pisałem wcześniej).

przecież to jest banalne sprawdzenie rozpinasz węzyk od pompy na tej złączce pod zbiornikiem przed gaznikami i zamiast niego podłączasz butelke z paliwem, jeżeli silnik zagada to znaczy że problem jest na drodze od zbiormnika do gazników a tam jest tylko kranik, pompa i filtr paliwa(poniżej kranika tylko trzeba odchylić ten plastikowy blotnik)

Edytowane przez zdarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Bardzo za pomoc, Motocykl zrobiony :)

 

Jak na moje szczęście przystało kolejny problem :) SPRZĘGŁO - hydraulika działa, sprzęgło chodzi z oporem, ale mimo wszystko nie działa odpalam Moto, wciskam sprzęgło, wrzucam bieg i z szarpnięciem gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka, zacznij od odpowietrzenia, to podstawa.

Możliwe też że masz już mocno zużytą klamke i pompa za mało jest wciskana

Zdejmij klamke sprzegła, sprawdź luz w panewce na osi klamki i na kamieniu od popychacza pompy(tego chyba nikt nigdy nie smaruje i potrafi się mocno wyrobić)

Jeżeli powyższe nie pomoże to pora myśleć o reperaturkach pompy i siłownika.

 

p.s. właściwie to nie wiem ile to moto stoi, może poprostu ci sie sprzegł skleiło(choć z tym spotkałem się tylko raz i w suchym sprzegle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko może nie teges ale w Madzi stan oleju sprawdza się na wkręconym bagnecie czy tylko przyłożonym ? i druga sprawa - w moich wydechach jest centralnie jeden otwór większy i dookoła cztery mniejsze wylotowe , tak jest fabrycznie czy ktoś to nawiercił dla efektu ? jak i czym można by te dodatkowe otwory zaslepić - średnica fi 14 - potrzeba 16 sztuk zaślepek lub jakiś inny pomysł ? Ostatnia sprawa to ile kosztuje synchro gażników i gdzie zrobić Warszawa i okolice .

P.S czy ktoś z forum robi synchro ? jeśli tak to za ile ?

 

jaka jest pojemność zbiornika i ile jest rezerwy ? ostatnio zrobiłem 120 mil tj.195 km i nalałem 9,3 l wachy -bo motorek przerywał ?

 

a może coś takiego , tylko czy to nie zaburzy pracy silnika ?

post-62429-0-27529000-1346088219_thumb.jpg

Edytowane przez ciumpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Szukam jakiejś informacji na temat zegarów do VF 750c (RC43) z 1993 (nowszy model). Czy możecie mi pomóc w tej gestii ? Mam moto z jakimś nieoryginalnym licznikiem który dodatkowo nie chodzi (ślimak działa, linka kręci). Chciałbym to wyrzucić i w to miejsce wstawić coś "normalnego" ;)

Najlepiej oryginał (prędk. i obrotomierz), ale już od dłuższego czasu śledzę przeróżne strony w poszukiwaniu odpowiednich zegarów i nic, a z serwisu to kosmos. Czy możecie polecić co można by wstawić w to miejsce ? Może coś można zaaplikować na te potrzeby z innego moto, niekoniecznie hondy ? albo coś z tuningowych rozwiązań ?

Na co zwrócić uwagę przy doborze ? z tego co widziałem to prędkościomierz w niej jest na linkę.

Mieliście z tym może jakieś doświadczenia ?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko może nie teges ale w Madzi stan oleju sprawdza się na wkręconym bagnecie czy tylko przyłożonym ?

 

Kolego w mojej Magnie z 1983 poziom sprawdza się na przyłożonym tylko bagnecie, podczas gdy motocykl stoi na równym na centralnych stópkach. Wygląda na to, że masz kilkanaście lat młodsze moto, ale podejrzewam, że to się nie zmienia.

 

Jeśli chodzi o synchro to podbijam temat - gdzie w okolicach wawy ktoś to ogarnia? Jakie są symptomy żeby to zrobić?

 

z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

 

Witam wszystkich,

Szukam jakiejś informacji na temat zegarów do VF 750c (RC43) z 1993 (nowszy model).

Kolego, sugeruję poszukać na Ebayu, lub wybrać się na mototarg (www.mototarg.pl), który odbędzie się już za nieco ponad dwa tygodnie - bywają tam różne częśći, może coś dobierzesz. Zabierz to co masz, albo zegar albo ślimak na wzór i spróbuj :)

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o synchro to podbijam temat - gdzie w okolicach wawy ktoś to ogarnia? Jakie są symptomy żeby to zrobić?

 

u mnie po odjęciu gazu strzela (pyrka ) w wydechach , słychać minimalnie nie równa pracę i słaby dół przy odkręcaniu manetki -wcześniej tego nie było .tragedii nie ma ale jest do regulacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacje robi się po regulacji składu mieszanki najlepiej przy każdym przeglądzie wiosennym.

Ja to robie sam więc nie polecę żadnego zakładu. sama regulacja jest banalna z tym że w magnie trzeba albo mieć malutkie dłonie , albo wkrętak kątowy.

Podobno za komplet czyli czyszczenie gazników regulacja zaworów no i regulacja i synchro gazników liczą sobie około 500zl

 

Jeśli strzela w wydechu, to mieszanka za bogata(widać po kolorze świec) , nieszczelny lub pusty układ wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...