Skocz do zawartości

Yamaha TZRR 80 97'


Daevon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś tydzień temu, podczas gdy jadąc troszkę próbowałem wyższe obroty, nagle jakby odcięło mi całkowicie dopływ paliwa. Zatrzymałem się i kombinuję. Pierwsza myśl: "No głupi nie odkręciłem kranika.", lecz kranik był odkręcony na pozycji "ON" (dodam odrazu, że kranik ma trzy pozycje: OFF, RESERVE, i ON). Stwierdziłem, że mam jakiś syf w baku i trzeba to jakoś "ruszyć". Zapuściłem ssanie, zapaliłem moto, bo bez ssania w ogóle nie startował. Zatem spalił tylko to, co mu ssanie podało i znów gasł. Na ssaniu też nie szło jechać, bo gasł (miałem kawałek do domu i musiałem coś wymyśleć). Zacząłem kręcić przy kraniku.... Ustawiłem wreszcie w pozycji RESERVE. I wtedy zaczął chodzić. Normalnie tak jak przed "awarią". Byłem w warsztacie i facet mi powiedział, że jest zapchana rurka obsługująca pozycję ON. Rurka od RESERVE jest przy dnie baku i jest czysta, dlatego też paliwo przez nią przepływa. I teraz pytanie, czy można jeździć na pozycji RESERVE? Chciałem usunąć usterkę, ale w warsztacie mają zawalone terminy aż do początku sierpnia. Gdzieś usłyszałem, że jeżdżąc na RESERVE można zabić syfem gaźnik. Tylko mi nie piszcie, że tankowałem gównia*e paliwo. Wiem, że nawet na stacji Shell'a człowiek nie wie co leje, ale mimo wszystko starałem się lać tylko dobrą benę. Teraz leję Vervę. Dzięki za jakąkolwiek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy naprawde boicie sie dotykac swoich maszyn zeby sie nie popsul ja nie czaje jak ktos kto ma maszyne i przy niej nie majstruje

 

pierw sprubuj tak technike wyciagnij wezyk z gaznika wsadz go do buzi na zamknietym kraniku zacznij pchac powietrze i otworz na on i powinno sie przepchac dmuchaj z calych sil

 

jak to nic nie do to bierz klucz do lapy spusc bezyne odkrec kranik na stol i dobieraj sie do niego pozniej ladnie rukre przeczysc skrec zobacz czy sa wszystkie pozycje i czy nie przecieka na zamknietym jak bedzie przeciekal to go dokrec

 

nie sraj ogniem 40zl bedziesz mial na paliwo ile jazdy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...