Skocz do zawartości

Sierpniowy łykend we Lwowi.


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych , którzy czują się lepiej z ubezpieczeniem za granicą, koszty 4 dniowej polisy na Ukrainę są następujące:

 

- Moto-assistance: 36 PLN

W wariancie Lux : m.in. holowanie do Polski (max 180€) , hotel przez 4 dni , koszt biletu kolejowego, strzeżony parking przez 3 dni w razie awarii, koszt kuriera przy sprowadzaniu części, etc. Wariant Standard to 25 Pln.

 

- Ubezpieczenie zdrowotne wariant Lux : 15 PLN ( 15.000€ koszty leczenie, NNM 40.000€).

 

O ograniczeniach odpowiedzialności zakładu ubezpieczeniowego typu wybuch atomowy, wyczynowe uprawianie sportów, naturalny kataklizm lub kac nie będę szczegółowo pisała.

 

Pa,pa,

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałęm o ponownym wyjeździe na wschód... Znakomity pomysł.. Chętnie odwiedzę Lwów...

Właśnie 14-16 byłem na zlocie na Litwie w Druskienniakch.. <---Kliknij opis.

Odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego to niekoniecznie trzeba wykupować na kraje UE... ja wyrobiłem kartę w NFZ, która jest darmowa i ważna na 2 m-ce.

 

Ile razem kasy na ten wyjazd trzeba mieć i ile km w sumie jest mniej więcej zaplanowane?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaNIEK-MP

 

no to zalezy skad bedziesz jechał jezeli masz ruszac z gizycka przez warszawe to bedzie do lwowa ok 750km w jedna strone jezeli bys jechał z Warszawy jezeli z warszawy tylko ok 400 a co do kosztow to sam musisz sobie odpowiedziec ile potrzebujesz pieniedzy na paliwko i wyzywienie

Edytowane przez zoltecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Wyjazd w piątek 11 sierpnia, zbiórka na stacji Statoil przy ul. Fieldorfa na Gocławiu o godzinie 17.00.

Odprawa będzie obejmować taktykę jazdy w peletonie na trasie, oraz przejeżdżanie miast i małych miejscowości. Po wyjeździe do Zamościa, okazało się że pewne oczywiste rzeczy, trzeba przypomnieć i omówić. Tak będzie bezpieczniej i spokojniej, szczególnie że połowa ekipy ma niewielki staż za kierownicą motocykla.

Przypominam o tankowaniu przed wyjazdem :biggrin:

 

Co trzeba zabrać na wyjazd na Ukrainę?

- ważny paszport

- dowód rejestracyjny z ważnymi badaniami technicznymi

- ważną zielona kartę

- ważne prawo jazdy

- dolary w nominałach nie mniejszych niż 5$, drobniejsze nie są wymieniane w kantorach

- fiolkę siuwaksu do benzyny, coś a'la ołów do starych silników, jeżeli ktoś będzie musiał tankowac po ukraińskiej stronie

- sprej do opon, lub łatki/dętki

- zapasową żarówkę do reflektora

- narzędzia do wymiany żarówki

- smarowidło do łańcucha

- nóż/scyzoryk

- osobistą apteczkę dobrze wyposażoną, nie musi być duża, ma być upakowana i każdy ma mieć swoją, jako ratownik-praktyk wiem co mówię

- śpiwór

- latarkę

- ubranie przeciwdeszczowe

- buty do turystyki pieszej, będziemy dużo chodzić po mieście

- ładowarkę do telefonu

- gąbkę do kąpieli, gdyby okazało się że nie ma ciepłej wody mniej upierdliwe jest mycie w zimnej gdy mamy gąbkę.

Na razie tyle, resztę dopisze w niedzielę.

 

Kamandir Kulik.

 

P.S. Powrót w poniedziałek 14 sierpnia. Wyjeżdżamy ze Lwowa o 12.00 i walimy do Warszawy.

Wtorek 15 sierpnia niech będzie dniem awaryjnym, w razie jakby coś...

Poza tym w ten wtorek mam zawody strzeleckie z procy wyborowej, w których musze wziąc udział w klasie total amator.

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna lista potencjalnych uczestników akcji Lwów:

- Ja Kamandir

- Agnieszka Nowak (plecak)

- Maryś

- Asia Broecker Słomiana Wdowa :bigrazz:

- Beata w czerwonych...

- Ania Tomasiewicz

- Ania Ciok (plecak)

- Ania Płuska

- Jarek Płuska (plecak)

- Rafał Lekarz

- Adaś Białostocki

- Paweł Białostocki

- Karolina Krukowa

- Rysiek Kruk (plecak)

- Pasza

- Wieczny Student

- Maciek Dubis

- Dubisowa kobita, jakas kolejna pewnie...

- Artusz (który to?..)

- Zoltecek

- ManiekMP

- Kostekh.

Kogoś pominąłem? Nieobecni wystąp!

 

No to ładnie, dwadzieścia dwie osoby to spora ekipa. Będzie wesoło :biggrin: :icon_exclaim:

Wiem gdzie w Zamościu jest karaoke...

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mam paszport "WAZNY" z troche nieaktualny zdjeciem to mnie puszcza na granicy ? Z UE nie ma problemow na ten paszport ale slyszalem ze na wschodzie sa mocno upierdliwi i moga mniec cofnac , jak to jest ? Mam fote jak mam z 11 lat a paszport wazny jest 10 , wiec jeszcze okolo rok jest wazny :icon_exclaim:

 

Nie wiecie orentacyjnie ile taka wyprawa moze kosztowac ? Tak okolo +- 100zl mysle ze da sie napisac :clap:

Ktos jakis kosztorys juz zrobil ? :biggrin:

 

No i ostatnie pytanko , jak bez kufrow mozna zapakowac tobolki na jajko ? :O :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

 

czy rzeczywiście trzeba brać te wszystkie techniczne rzeczy ? jakieś żarówki, smary etc ?

A nie zapomniałes o spawarce ? no i oczywiście o lutownicy, gdyby trzeba było żarówke wymienić ...? hihi

 

No ja nie wiem , gdzie i jak upcham moje waciki.....

 

 

Pa,pa,

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czy rzeczywiście trzeba brać te wszystkie techniczne rzeczy ? jakieś żarówki, smary etc ?

A nie zapomniałes o spawarce ? no i oczywiście o lutownicy, gdyby trzeba było żarówke wymienić ...? hihi

 

(...)

Nie przychodź do mnie gdy złapiesz gumę lub przepali Ci się żarówka w reflektorze :icon_exclaim:

Można nie mieć innych świateł, lecz reflektor ma być sprawny.

Co do smaru, to chyba masz wał w virówce?..

Czy wtręt o spawarce to przypadek, czy drwiny z mojej pasji?

Mimo to i tak Cię kocham...

 

Co do Zamościa, to podaję namiary na metę:

Motel Korona, ul. Sikorskiego 7

tel. 84 639 91 91

Średnia cena za łóżko/noc z garażem - 30 zeta. W tym czysta pościel, prysznic w każdym pokoju, ręcznik,telewizor.

Rezerwację mogę robić, lecz muszę mieć pewność listy uczestników.

Po wyjeździe wiosennym, wiecie co mam na myśli...

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy rzeczy do zabrania dopisałbym:

- olej na dolewki jeśli ktoś potrzebuje

- podstawowe narzędzia do motocykla pozwalające naciągnąć łańcuch, zdjąć koła, bak, dostać się pod plastiki.

 

Ile km będzie do przejechania po Ukrainie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...