Skocz do zawartości

problem z uruchomieniem aprilia pegaso650


jasko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z uruchomieniem aprili pegaso650 ostatnio było wszystko ok po tygodniu nie chce zapalic co moze byc przyczyną?pomoszcie paliwo 95 iskra jest regulaci nie robiłem akumulator dobry rozrusznik działa

Edytowane przez jasko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz dokladniej co sie dzieje ,kiedy robiles jakies regulacje , jakie masz paliwo , czy masz w ogole iskre na swiecy itp..

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Przepraszam ze odgrzebuję temat ale mam podobny problem i nie chciałem zakładać nowego wątku.

Również posiadam Pegaso 650 i od tygodnia zachodzę w głowę co stoi na przeszkodzie w jej odpaleniu.

Motoczykl został zgaszony po normalnej jeżdzie i przy próbie ponownego odpalenia następnego dnia nie miał iskry na świecy zapłonowej.

Czy ktoś z was spotkał się kiedyś z podobną sytuacją?

Może ktoś zna typowe usterki jakie nękają ten motocykl?

 

Moją uwagę zwróciło niewielkie pęknięcie obudowy modułu zapłonowego powstałe w nieznanych okolicznościach.Orientuję się ktoś jaką konstrukcję ma taki moduł czy takie pęknięcie mogło go uszkodzić?

 

Jeśli ktoś z was może mi pomóc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam ze odgrzebuję temat ale mam podobny problem i nie chciałem zakładać nowego wątku.

Również posiadam Pegaso 650 i od tygodnia zachodzę w głowę co stoi na przeszkodzie w jej odpaleniu.

Motoczykl został zgaszony po normalnej jeżdzie i przy próbie ponownego odpalenia następnego dnia nie miał iskry na świecy zapłonowej.

Czy ktoś z was spotkał się kiedyś z podobną sytuacją?

Może ktoś zna typowe usterki jakie nękają ten motocykl?

 

Moją uwagę zwróciło niewielkie pęknięcie obudowy modułu zapłonowego powstałe w nieznanych okolicznościach.Orientuję się ktoś jaką konstrukcję ma taki moduł czy takie pęknięcie mogło go uszkodzić?

 

Jeśli ktoś z was może mi pomóc z góry dziękuję.

 

motocykal takiego nie posiadam ale z tego co slyszalme to padaja moduly :/

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pegaso 650 i przytrafiło mi się coś takiego, usterka była prozaiczna, zalana i padnięta świeca. zawsze próbuje na początku sprawdzić najprostrze możliwości. Wyczyść świecę i sprawdź czy jest iskra, jeśli tak i dalej nie pali to może coś z gaźnikiem a jeśli nie ma iskry to może faktycznie moduł ale to już gdybanie

pzdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

mam pegaso 650 i przytrafiło mi się coś takiego, usterka była prozaiczna, zalana i padnięta świeca. zawsze próbuje na początku sprawdzić najprostrze możliwości. Wyczyść świecę i sprawdź czy jest iskra, jeśli tak i dalej nie pali to może coś z gaźnikiem a jeśli nie ma iskry to może faktycznie moduł ale to już gdybanie

pzdr Adam

 

Właśnie problem w tym że iskra jest ze byka by powaliła po diagnozie prymitywnymi narzędziami doszedłem do wniosku ze uszkodzone może być jedno z uzwojeń cewek prądowych (3 z tych cewek dają prąd na moduł)

Prąd doprowadzony jest 3 przewodami gdzie na jednym z przewodów jest słabszy prąd niż na dwóch pozostałych. Nasuwa mi sie tylko pytanie czy cewka może być uszkodzona "częściowo" czyli dawać prąd ale nie taki jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie problem w tym że iskra jest ze byka by powaliła

 

Oczywiście na świecy nie w moto.

 

Problem został rozwiązany przyczyną był moduł zapłonowy.

Dla userów pegaso 650 w latach 93-96 montowane były dwa rodzaje modułów 6 i 9 przewodów.

Ja o tym nie wiedziałem i mam 2 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...