Skocz do zawartości

Nowy laczek tylny.


Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam sie do zmiany mojej oponki z tyłu. aktualnie jest kostka michelin t63 110/80 - 18'

 

jako ze nie jezdze w terenie lecz po miescie to chce zalozyc typową szosowke. czy moge prosic o porade w tej kwestii? i jaki wymiar opony maksymalnie da sie zalozyc na felge z "aktualnym" kapciem. czy musze podac dane felgi (takowych chyba nie ma) ?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka crm masz 125 czy 250? bo przy mojej 250 mam mitas C-02[wysoka kostka] o wymiarach o ile pamietam 18/120/90 i ladnie leci :))

też mam taką, zaraz roczek stzreli a ma jeszcze 14mm bieżnika

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka crm masz 125 czy 250? bo przy mojej 250 mam mitas C-02[wysoka kostka] o wymiarach o ile pamietam 18/120/90 i ladnie leci :))

ekhm nie 125, nie 250 a tylko 50 :)

 

ps na feldze jest nastepujacy napis

AKRONT 18'' - 1.85 36 - TR - 697 E - 667 SPA1A

 

KTOS TO KUMA? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez jaka CI sie podoba, byle by weszła w wahacz.

 

NIE rób tak. Dobierz szerokość opony wedle danych motocykla. Sprawdzone, że założenie innej szerokości potrafi spowodować bardzo złe prowadzenie.

Z tanich opon to może pomyśl o Heidenau K60. Jest to uniwersalny bieżnik na szosę i szutrową drogę też się nada. Firma z tych nie najlepszych, ale cena bardzo przyzwoita. Mam takie opony od tego sezonu i generelnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE rób tak. Dobierz szerokość opony wedle danych motocykla. Sprawdzone, że założenie innej szerokości potrafi spowodować bardzo złe prowadzenie.

 

Ja nigdy nie patrze na zadne dane serwisowe, biore opone jaka jest mi aktualnie potrzebna. Jak dajemy wąska gume to motorem mozna jakby łatwiej manewrowac, lepiej trzyma sie podłoza bo im wezsza opona tym silniejszy nacisk na wezsza powierzchnie(to tak jak w zimie do aut osobowych zaklada sie wezsze opony niz na lato). Grube gumy to do duzych pojemnosci raczej sie daje. Takze do CRM 50 trzeba cos waskiego bo jak damy szeroką to motor moze byc słabszy.

 

Moze w szosowych motorach gumy maja wieksze znaczenie, tego nie wiem.

 

A ty potrzebujesz kostke czy raczej jakies lekkie enduro te opone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie patrze na zadne dane serwisowe, biore opone jaka jest mi aktualnie potrzebna. Jak dajemy wąska gume to motorem mozna jakby łatwiej manewrowac, lepiej trzyma sie podłoza bo im wezsza opona tym silniejszy nacisk na wezsza powierzchnie(to tak jak w zimie do aut osobowych zaklada sie wezsze opony niz na lato). Grube gumy to do duzych pojemnosci raczej sie daje. Takze do CRM 50 trzeba cos waskiego bo jak damy szeroką to motor moze byc słabszy.

 

Moze w szosowych motorach gumy maja wieksze znaczenie, tego nie wiem.

 

A ty potrzebujesz kostke czy raczej jakies lekkie enduro te opone ?

 

wlasnie chcialbym sie pozbyc kostki, mam 110/80 kostke i w wahaczu jest na maxa (jakies 3 mm przerwy)

 

nie wiem czy taki rodzaj opony liczy sie np. 110 szerokosci zz tymi wypustkami, czy tez bez nich.

Edytowane przez WiLQCRM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tanich szosowo - terenowych to mitas e-07 jest dobry calkiem przywoicie daje rade i w terenie i na asfalcie

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...