Skocz do zawartości

Szrot motocyklowy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że kolega Hubi ma podobny problem co ja - ceny części do Aprili :) :D :D

Ja właśnie znalazłem przyczynę braku ładowania - uszkodzone uzwojenie magneta - daje max.3V i to przy 10tys. obr/min - wiec chyba to raczej to. Z tego co się orientowałem w necie to jakieś 500zł :D :D :) :evil: A jeszcze czeka mnie wymiana tłoka... (ale to już inna kwestia - patrz inny temat)

 

Wracając do tematu - a czy ktoś orientuje sie czy są takowe szroty we Włoszech ??? Bo prędzej będę tam niż w Niemczech, to może bym sobie coś kupił tanio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We właszech z tego zo csłyszałem od ludzi którzy sprowadzają z tamtąd motocykle (no i motorowery :evil: )to są szroty. Dokładnie nie wiem gdzie gdzie są te szroty.

Przecież tam dla nich aprilka to taka nasza motorynka czy ogar :). Części pełno i tanio (tylko ci nasi przebiegli Polscy "importeży" chcą ostro zarobić) i dlatego jest jak jest :D.

 

A z ładowaniem też mam problem ! Możecie mi dokładniej wytłumaczyć co z tym zrobiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jak na razie łudzę się, że to nie to co myślę. A tak na poważnie to szukam osoby któa podjęłaby się naprawy mojego stator'a - tzn. uzwojenia. Jak nie znajdę to nie wiem - albo będę jeździł i "ręcznie" ładował aku, albo (co bardziej prawdopodobne) sam spróbuję coś wykminić. A jak się nie uda to w połowie lipca planuję być we Włoszech to może sobie coś przywiozę.... Tylko nie wiem jak będzie z kasą, bo chciałbym może kupić od razu tłok (może byłby tańszy - zwłaszcza że nie wiem co mam - tzn. 125 czy 160 ccm)

 

Ale z tym ładowaniem moze uda mi się cos zawalczyć na miejscu. Na razie czekam na odpowiedź z Motoromy z W-wy i MOTO-ZM z Kobyłki k/W-wy. Zobacze ile zaśpiewają za uzwojenie, ale już się boję...

Jak na razie (oprócz tego że jest to moje pierwsze moto i mam do "niej" jakiś dziwny sentyment) to zaczynam wątpić czy był to dobry zakup, bo mam same wydatki, a co pojade do mechanika to straszy nowymi :cry: :cry: :cry:

 

P.S: Co do cen części - to samo mówił mi mój mechanik, że we Włoszech są śmiesznie tanie. Pojedziemy zobaczymy.

Chociaż moim kolejnym motorem będzie CBR'ka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orirntujecie sie czy w Polsce jest jakiś szrot motocyklowy?

 

www.allegro.pl

www.gratka.pl

 

Najwieksze szroty w Polsce :evil:

 

Zarty zartami ,ale niestety polski rynek motocyklowy powoli zamienia sie w "wysypisko Europy" :?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to racja. A ja to sie boje że bedzie jeszcze gorzej jak wejdzmy do Uni i otworza się granice. Tak szczeże to wątpie czy chociaż 1/3 maszym które jeżdżą po Polsce jest nowymi z salowów, nie jest to zadowalająca zecz zważając na to że niktóre "kiepsko " odnowione motocykle po nierzadko ciężkich wypadkach jeżdża po naszych drogach i stwazają niebezpieczeństwo dla innych.

 

 

A co do szrotów (allego.pl gratka.pl) to możliwe, tylko że za mało mają tam modeli i części :evil:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do szrotów (allego.pl gratka.pl) to możliwe, tylko że za mało mają tam modeli i części :evil:.

 

Zgadza sie, oferta nie jest za bogata. Ja mam Honde crm 125 ,ktora nie byla sprzedawana w Polsce tylkow w Niemczech i nie ma u nas w ogole czesci :?

Za to jak wejdziesz na www.ebay.de to wszystko jest i to jeszcze za smieszne pieniadze.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze uczę sie juz niemieckiego przez parę miesięcy a jakoś nie bardzo rozumiem co jak i gdzie :D. heh a tak swoją droga to naprawde mają taniej (wiem bo znalazłem tłumacza :evil: ) a w Polsce ... bieda a czesci drooogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej loony przecież na cylindrze powinna być wybita pojemność, a poza tym mój kolega jeździ ETZtą bez ładowania i mówi że bez świateł to spokojnie tydzień można pojeździć(po polu, lesie...), gorzej ze światłami - pół godziny i się dławi.......zaraz gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja np. nie mam pż takich problemów z ładowaniem zeby mi jak jade na świetle czy stane na światłach, gasł. Chodzi o to że powoli mi się rozładowuje a jeśli troche spadnie napięcie to już chyba nie ma iskry na świecy i nie chcce mi zapalić i musze z pycha go odpalać :). Lipnie to wygląda.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...