Skocz do zawartości

Zdjecia i opisy waszych WSK M06Z, M06L, M150, M06B1


kobuz1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie motorach tylko motocyklach.

 

Do końca 68 roku były czarne wydechy.

 

Ja mam takie pytanie: czy WSK M06 B1 produkowano w 66 roku?

Według moich danych nie, produkcje rozpoczęto w roku 67 we wrześniu.

W 66 produkowali jeszcze M06-64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor to masz w pralce np. Frani jak ktoś to już zauważył. W Polsce jeźdzą motocykle.

 

Cykle, cyklisci - kiedys rowerzyści, użytkownikcy ich

 

A moto - bo były z silnikiem

 

I tak powstało to słowo...

 

Zresztą był obszerny temat na forum o tym, poszukaj jak chcesz poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko wydaje mnie się że się czepiasz słówek,bo jak zauważyłem

chociaż pare postów wyżej nie tylko ja używam słowa motor zamiast motocykl i jakoś nitk się nie czepia.

Myśle że na tym zakączmy ten spór bo robi się oftopic.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: czy WSK M06 B1 produkowano w 66 roku?

Według moich danych nie, produkcje rozpoczęto w roku 67 we wrześniu.

W 66 produkowali jeszcze M06-64.

 

Według danych z książki H. Załęskiego "Jeżdżę motocyklem WSK" jest taka zmianka "...M06-64(125ccm) od 1964r. do 1967r.-235 084szt

M06B1(125ccm) od 1966r. do 1971r. - 271 590szt..." z tej informacji wynika ze w roku 1966 produkowano równolegle oba modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie MotÓrzysci:D Kiedys na poczatku tego tematu pisałem że szukam tylniego bebna koła (stary typ, z napedem na licznik) do swojej WSK M06Z1 z 1959roku... No i stało sie:D mój kumpel był w łodzi na motobazarku i wyczaił mi ten beben za 10zl;) Opłacało sie moim zdaniem, bo wiem że taki beben ciezko jest znalezc... do tego bebna było potrzeba jeszcze takich oryginalnych uchwytów do mocowania bebna do ramy aby sie nie obkrecał.. Naszczescie poszedłem do kuzyna i znalazłem u niego orygionalne uchwyty, teraz mam skompletowany caly beben, wystarczy tylko przełożyc;) Szukam teraz linki do licznika WSK ale takiej długiej(starego typu) żeby siegała od lampy do tylnego koła.

Pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys na poczatku tego tematu pisałem że szukam tylniego bebna koła (stary typ, z napedem na licznik) do swojej WSK M06Z1 z 1959roku... No i stało sie

 

Szkoda ze nie doczytałem tego wcześniej bo ja właśnie mam takie 2 bębny kompletne, jeden z nich z metalowym mocowaniem do ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj Gacek?? :) :crossy: ..żebym ja wczesniej wiedział.. ehh, ale te bebny to potrzebne Ci sa?? Bo ja jestem jak sroka, co sie swieci to już bym chiał miec;) Wiec może bym od Ciebie odkupił te bebny? Wyślesz mi ich foto? Najlepiej na maila [email protected] , masz może jeszcze jakies czesci do tego modelu WSK z tymi bebnami??

Pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj Gacek?? :) :clap: ..żebym ja wczesniej wiedział.. ehh, ale te bebny to potrzebne Ci sa?? Bo ja jestem jak sroka, co sie swieci to już bym chiał miec;) Wiec może bym od Ciebie odkupił te bebny? Wyślesz mi ich foto? Najlepiej na maila [email protected] , masz może jeszcze jakies czesci do tego modelu WSK z tymi bebnami??

Pozdrawiam - Julas

 

Musze poszukać ich ale wiem że napewno są. Jak coś to zrobie jeszcze zdjęcia i możemy sie dogadać. Niestety są to jedyne części które kupiłem razem z -W-F-M-ką.

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,no to jak znajdziesz to zrób foto i mi wyslij;) Jak je kupiłes razem z WFM to czy one nie sa przypadkiem od WFM?? Bo ten beben o którym ja mówie co jest od starego typu WSK to jest zupełnie inny niż ten w WFM, wiec te Twoje sa od WFM czy WSK?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega się nie martwi :) wiem ja wygląda bęben do WSKi a tym bardziej od -W-F-M-ki. Bęben na 100% jest od WSKi M06Z. Jest on bardzo podobny do bębna ze zwykłej WSKi tylko że ten ma jeszcze napęd linki wenątrz. Coś w stylu Junaka. Zdjęcia rozwieją wątpliowści jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...