Skocz do zawartości

Przegrzewanie się motocykla....


snorl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlales mixol. Pojezdziles 2 dni. Wylales go. Wlales Mobila. Mobil rozpuscil nagar pozostajacy po spalaniu mixola przypiekajac przy tym pierscienie. Silnik sie przytarl. juz nie ma takiego zdrowia jak wczesniej.

Zgadzam sie w 100% jednak nurtuje mnie dlaczego mówisz ze sie grzeje skoro nie masz wskaźnika a lampa nie działa moje RG 80 wskazówka po srodku albo mniej i jak sie dotchne cylindra to sie poparze a co to znaczy ze wyłancza sie moto masz termiczne odciecie zapłonu????????

A co do nagaru to przez 2 dni sie zrobił co gorsza jak wlales lepszy to rozpuscił i nagar mógł porysowac cylinder!!

pozdr

 

nie no nawet mi nie gadaj :/

mam nadzieje że żartujesz??

 

grzeje sie bo jak pojeżdże jakiś czas to poprostu się nagrzewa i wylacza sie moto no i jak dotkne to jest BARDZO gorący...

 

mam nadzieje ze to nic poważnego :/

ja nigdy nie żartuje!!!!

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V12 - nom, chyba jest taki bajer :biggrin:

 

mam jeszcze sende i tam tez sie grzeje (jak kazde moto) ale tutaj jest o wiele cieplej, z tąd wiem że sie przegrzewa...

 

mój ojciec mówi że to raczej nie możliwe żeby przez 2 dni (jakies 100-150km) się nagar mógł zrobić, tak nie jest do końca pewien,

 

ale fakt, jezeli był to się rozpuścił, ku*wa a moglem pół syntetyka wlac :/

 

no to teraz we wtorek do serwisu, rozbierze się cylinder

 

trudno, kupie nowy,

 

tylko pytanie, czy jezeli ten cylinder jest porysowany albo cóś to opłaci się może wyszlifowanie go i nałożenie nowego nicasylu??

 

czy pozostaje mi zakup nowego??

 

a i jak ktoś ma jakies adresy dealerów albo sklepów z cylindrami do Cagivy (obojetnie, Mito, Planet bo wszystko to samo...)

 

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to nikasil to raczej sie nie porysował ale nakładanie nie ma sensu lepiej kupic uzywany cylinder i nie porysowanym nikasilem załozyc tłok i pierścienie i smigać

dałes dupy ze mixol wlałeś swoja drogą z tego co wiem mixol ma właściwosci smarne do ok 4 tyś :biggrin: :)

czyli komarek wueska a po 4 tys traci swoje właściwosi smarne nawet simsonem nie powinno sie na tym jeździć!!!!

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe gdzie ja ci kupie używany cylinder :biggrin:

 

a poza tym nie opłaca mi się kupić używanego, lepiej orginalną nówke,

 

dobra jutro/pojutrze zawitam do serwisu i wtedy bede wiedzial czy caly cylinder czy np. tylko tłok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrzyłem z mechanikiem do cylindra.

 

Mechanik ściągnął rure wydechodą całą i patrzył nie rozbierając dalej do cylindra, z przodu mówi że wszystko wyglada ok, nie ma rys itp.

 

Tak czy siak wkrótce oddam motor mechanikowi żeby rozebrał go całkowicie (cylinder) i wtedy bedzie na 100% wiadomo co jest do wymiany, ale może macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe najpierw nich sprawdzi termostat(najłatwiej). Jeśli Ci się nie otwiera w gorącej wodzie, to złóż moto bez niego i zobacz efekt. U mnie w af1 też był problem po wymianie płynu. W układzie chłodzenia była woda, więc postanowiłem to wymienić na płyn jakiś castrol. Kilka dni jeździłem i było oki aż nagle zaczął się grzać. Niewiele ale jednak. Później to już w ogole jaja były Bo w układzie robiło się nadciśnienie. Później jak odkręcałem korek to bulgotało i wypierdalało płyn na zewnątrz. Okazało się (tak jak się domyślałem) kompresja szła do układu chłodzenia. Winne temu były śróby które płyn dosłownie wyżarł. Dorobiłem sobie śruby i jest pięknie. Ale u Ciebie to nie wygląda naśróby.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...