Skocz do zawartości

Husqvarna WR125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zakupem tego motocykla. Z tego co wyczytałem to jest hard enduro, tak?

Mam kilka pytan, co ile trzeba zmieniać tłok - zakładając w miare ostrą jazde, jak z częsciami? I ogólnie do jakiego moto możnaby przyrównać ten model? Bo zauważyłem że cenowo są to bardzo interesujące motory.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już dużo o tym.

Ja przejeździłem sezon na tłoku który już był włożony jak ją kupiłem, po sezonie zmieniłem tłok, przejeździłem nim sezon, a teraz nowy właściciel jeździ na tym samym. Czyli można powiedzieć że tłok co sezon (jeździłem praktycznie tylko motocross)

Porównać można praktycznie tylko do ktm exc 125 bo to ta sama klasa oraz do bardziej egzotycznych sprzętów jak gas gas ec 125 i TM EN 125, ewentualnie jeszcze honda CRE 125 ale to już rzadko spotykane sprzęty. Generalnie na polskim rynku istnieje tylko ktm exc i husqvarna wr i coś tam gas gas próbuje.

Wszystkie te sprzęty są raczej porównywalne i nie można powiedzieć który z nich jest lepszy, decydują indywidualne preferencje oraz dostępność i cena części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Sorry za odkopanie tematu bo nie chce tworzyć nowego.

A więc powiem od początku.

Szukam już dwa miesiące kdx 200 lub 250 i nie mogę znaleść.

Najbardziej od początku zależy mi na małej masie mocy i aby silnik nie był wyżyłowany co za tym idzie nie było tyle remontów.

Wszystkie te cechy posiada kawa kdx 200/250. Po przeczytaniu poprzedniego posta dochodzę do wniosku, że takim motorem też może być husqvarna wr 125.

Wiem, że husqy wr jest hardem endo i ta nazwa wręcz przemawia, że taka przyjemność kosztuje.

Dlatego chcę się dowiedzieć co w ciągu jednego sezonu będę musiał robić? Wcześniejszy post wyjaśnia, że tłok co sezon(w co nie chce mi sie wieżyć).A także wyjaśnijcie mi jakie inne części w sezonie musiał bym wymienić.

 

p.s. Temat o "ile kosztuje utrzymanie crossa 125" przeczytałem prawie cały.

 

Jestem zainteresowany tą ofertą nie wiecie czy ona długo jest i czy może ktoś coś nie wie o niej?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M514884

 

Będę wdzieczny za udzielenie odpowiedzi. Bardzo mi na niej zależy bo nie chce się wje.. w studnie bez dna.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chce kupic wr 125, na dobre exc mnie nie stac, a huska to tak jak pisałes hard enduro... slyszałem wiele opinji na temat tych motorów, część pozytywnych ale więcej negatywnych... że często się psują... problem z częściami... póki co to mnie nie odstrasza, wiem że utrzymanie jest dosyć drogie, ale cóż... przyjemnośc z jazdy jeszcze większa :D na pewno huski nie mają takiej mocy co cr, yz, kx, rm... ale myśle że dla mnie ta moc będzie wystarczająca...

 

dodaje link, też moto w nie najgorszym stanie a dosyć tanie:

http://www.allegro.pl/item227819240_husqva..._cr_rm_sx_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta druga w linku co podałeś też mnie interesuje. Ale w ogóle jestem w komfortowej sytuacji oby dwie są ode mnie nie daleko koło 50-70KM. Ale teraz rozmawiałem z kolesiem na gg który mówi(nie mial wr) tylko mówi że:

-tłok starcza na sezon (koło 8tyś km)

-korba co drugi tłok jak wiadomo co dwa sezony ale dla profilaktyki mówi, że co sezon też można.

 

 

O te rzeczy mi najbardziej zależy żeby to było pewne że tyle przejade. Bo szczerze nie chce ładować pieniędzy w co popadnie. Ale z tym że się psują to zależy w dużej mierze od Ciebie czy bedziesz dbał. Bardziej z huseq się psują 4 paczki. Z częściami nie ma problemu u zychaoffroadowca wszystko dostaniesz. :D

Edytowane przez karolb123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz jak w raju ;) ja musiałbym za tymi motorkami całą polskę przejechać bo mieszkam na północy, miałem okazje kopić huske z 2000r w ładnym stanie za 4700 ale szybko poszła :/ z tymi tłokami to zależy też jak jeździsz, znajomy startuje w mistrzostwach polski to zmienia tłok co 3 zawody, jednak przy takiej "normalnej" jeździe powinien na sezon wystarczyć. jedyne co mnie bardziej odstrasza w hard enduro i cross to spalanie - 10/100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również szukam 125 najlepiej HE ale na WR raczej nie będe miał i szukam RX 125. Powiedzcie ( w szczególności karolb ) jak Aprilia wypada w porównaniu z wr i jak często trzeba ja serwisować, nie mówie o czyszczeniu filtra powietrza :)

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to jest tak ze jak wyjezdzisz to 10l to masz dosyc jazdy :), czasami przejedziesz wiecej czasami mniej - to logiczne. Do tego ze tyle paliwa idzie trzeba sie przyzwyczaic i.. najlepiej isc do pracy zeby na taki motor miec pieniadze. Niestety za przyjemnosci sie placi :P

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również szukam 125 najlepiej HE ale na WR raczej nie będe miał i szukam RX 125. Powiedzcie ( w szczególności karolb ) jak Aprilia wypada w porównaniu z wr i jak często trzeba ja serwisować, nie mówie o czyszczeniu filtra powietrza :)

ehhh..

Tu nie ma co porównywac :P tomotocykle całkiem innej klasy. RX to nie HE tylko delikatny motorek do zabawy - tak porównojąc do EXC czy Husqwarny WR. Wiadomo da sie na RX poszaleć ale jednak na WR da sie znacznie wiecej.

Kumpel miał RX przez 2 lata i on lubiał troszke skakac i po torze nawijać okrązenia. jak ją sprzedawał to były już zgliszcza... Zawieszenie było regenerowane z 1000 razy a silnik sie poprostu rozpadł bo pewna tulejka zamiast z metalu była zrobiona z kompozytu i posypało sie dosłownie wszystko. Pozatym był zmuszony spawać rame przy podnóżkach i wahacz... Jak probował wystartować w "wielkim podjezdzie" to nie wyjechał nawet na 8m z 360m bo poprostu zabrakło mu mocy a wtedy silnk był w dobrej kondycji.

RX 125 prędzej można by porównać do DT i MTX ale z koleji te motory bije na łeb bo jest dużo od nich lepszy.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...