Skocz do zawartości

czy tak powinno być -mz 150?


yarunek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam?

Może ktoś mi pomoże bo mam taki problem:zacząłem własnie skrecac silnik mojej mz i mam kilka pytań czy tak powinno być?Pierwsze pytanie czy ten wałek od obrotomierza powinien krecić sie lekko bo u mnie to tak w miare cięzko idzie (ale idzie:).Drugie pytanie:jak kręce wałekiem zdawczymy(tym na którym jest zebatka)to nie idzie on równo tzn.raz idzie łatwiej a raz cieżej-czy tak powinno być?Nie obserwowałem tego przy rozbieraniu silnika i dlatego teraz nie wiem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie czy ten wałek od obrotomierza powinien krecić sie lekko bo u mnie to tak w miare cięzko idzie (ale idzie:).

 

Walek ktory napedza linke obrotomierza musi sie lekko obracac w tej obudowie z tworzywa sztucznego. Inaczej bedzie Ci to blokowac (szczegolnie przy wyzszych predkosciach obrotowych) kolko rozrusznika ktore jest na koszu sprzeglowym i obrotomierz nie bedzie dzialal prawidlowo. Zreszta przytrzymaj walek i pokrec koszem sprzeglowym to zobaczysz o co chodzi.

 

jak kręce wałekiem zdawczymy(tym na którym jest zebatka)to nie idzie on równo tzn.raz idzie łatwiej a raz cieżej-czy tak powinno być?

 

Jezeli nie ma znacznych oporow to tym bym sie raczej nie przejmowal. Sie wyrobi :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek od obrotomierz najlepiej wyciagnij z tej obudowy z tworzywa i wyczysc do porzadku rowek smarujacy, sam walek przelec papierem sciernym jakims drobnym cos kolo 500, tylko ten rowek musi byc w 1000% drozny bo jak Ci sie ten walek zatrze tzn bedzie sie krecil ale straaaasznie ciezko to polowa kucykow z silnika ucieknie i na 4,5 biegu nie bedzie wogole szla. Wiem bo identyczna sytuacje mialem u siebie i tez sie niezle naglowilem dlaczego etla tak slabiutko idzie. POZDRO :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...