Skocz do zawartości

Gdzie ustawienie zapłonu TS350


leonstar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje "pięć groszy" w w/w temacie :lapad:

 

Tyle lat masz Jawę i jeszcze nie ustawiałeś zapłonu? To najwyższy czas nauczyć się tego :flesje:

Najpierw musisz skompletować narzędzia.

 

I tu zacytuję co już kiedyś napisałem :

 

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest czujnik zegarowy nie jakieś :"bolce,gwoździe" a nawet suwmiarka.

Niestety jak się jeździ na Jawie 2cyl. trzeba takie ustrojstwo mieć.

Zresztą nie tylko Jawa wymaga dobrej regulacji zapłonu :icon_mrgreen:

Jeszcze jedna dobra rada : gdy ustawiacie zapłon w/w czujnikiem niezbedna jest żaróweczka z 2 przewodami :

pierwszy zakończony końcówką z konektorem (żeńskim), który to zakłada się na przerywacz regulowanego cylindra

a drugi zkładamy na + akumulatora ( zapalenie żaróweczki sygnalizuje zwarcie styków przerywacza )

i jazda z regulacją w/g instrukcji (chyba czytałeś?) na 2,8mm lub 3,00 lub 3,20 przed GMP albo po prostu od 2,8mm do 3,2mm przed GMP w zależności od upodobań i stylu jazdy.

 

Do kompletu mój? A może nie mój? patent :

Nie kręcimy kluczem 10 za śrubę na krzywce tylko obracamy kołem na włączonym "odpowiednim" biegu

1000 razy wygodniejsze i dokładniejsze.

 

W razie wątpliwości lub problemów służę radą:flesje:

Szerokiej drogi :icon_mrgreen:

Edytowane przez Jack-Jawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyłozysz to zrobisz dokładniej niż warsztat.

 

Ja mam zrobione prościutkie urządzonko: obsada z gwintem ze starej świecy, przegwintowana wewnątrz i wokęcana długa śruba. Za pomocą prostego obliczenia skoku gwintu i obrotów śruby łatwo obliczyć i ustawić odległość tłoka od punktu zwrotnego.

 

PS najgorzej to wydłubać z obsady resztki izolatora, twarde ku*estwo jak cholera... :biggrin:

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...