Skocz do zawartości

spalony wentylator w F2 a takie upały


młodymz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że nie włącza się wentylator w mojej F2, przerobionej na streeta <wiadomo czemu> Po dłuższych oględzinach wszystko okazało się jasne. Kostka elektryczna zablokowała łopatki wentylatora i ten uległ spaleniu. Teraz mam problem nie mam zegaru temperatury wody i nie wiem czy juz czasem nie jest zagorąco mojemu kochanemu silniczkowi. Moto nie wydaje żadnych objawó przegzania, tj. nie ma braku mocy, ciągu, przerw w pracy. Słyszałem że jeśli ktos ma streeta to wentylator prawie wcale się nie włącza? co o tym myślicie? AHA; Jaki płyn chłodniczy zastosować i jak go wymienić

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie wentylatora nie zależy jakim motem jezdzisz czy w plastikach czy bez ,jak przekroczysz daną temperaturę silnika włącza Ci sie wentylator ,nie dawaj mocno w palnik dla silnika to bedzie jezdził ,ale lepiej zrób ten wentylator jak najszybciej .

 

PzDr seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak naszybciej naprawić.Nie ma bata zeby moto sie nie grzało w takie upały.Lepiej teraz wydaj pare groszy niż pozniej płakac nad silnikiem.To ze moto to street to czemu niby ma sie nie włączć wentylator (nie grzać)?? Moze ciut lepszy przebieg powietrza i ciepło sie nie groadzi pod owiekami , ale to pewnie tylko z 10% roznicy.

 

pzzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wentylator nie był podłączony, <przewód zasilający wypięty ze skrzynki bezpieczników i zailozowany>. Po podłączeniu i zmasowaniu przewodu wychodzącego z termostatu, wentylator zakręcił <super> znaczy sie jest sprawny> No ale podczas jazd i grzania wentylator juz się nie kręcił> Pewnie termostat uszkodzony i co teraz co z tym zrobić? ile może kosztować taki termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma w CBRce zamiast kabla do czujnika temperatury ma kabel do guzika na kierownicy, z tego względu że ma wskaźnik temp włącza go kiedy chce, ale żadko mu sie zdarza bo CBRki są dobrze chłodzone.

Proponuje zrobienie takiego włącznika i odpalania go w korku:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma w CBRce zamiast kabla do czujnika temperatury ma kabel do guzika na kierownicy, z tego względu że ma wskaźnik temp włącza go kiedy chce, ale żadko mu sie zdarza bo CBRki są dobrze chłodzone.

Proponuje zrobienie takiego włącznika i odpalania go w korku:)

pozdro

 

Ehh :D

 

Kup włącznik termiczny wentylatora chłodnicy, to nie kosztuje majątku. Przy tych upałach w mojej obudowanej CBR`ce wentylator włącza sie dosyć czesto w gęstym ruchu. obudowana czy odkryta - małe róznice, kiedy mamy ostatnio od 30 st. i 0 wiatru. Kup włącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...